Tango mělo problém s příjezdem na utkání. Trenér Berky a část jeho hráčů muselo v brněnské koloně vystoupit a dojet k hale tramvají. Nakonec se vše stihlo, ale Lerchova lehce tečovaná střela možná zaskočila hodonínského brankáře Lupače a Helas vedl 1:0. O tři minuty déle se po průniku J. Lidmily radoval V. Cupák. Ten samý hráč přidal i krásnou třetí branku, když prošel přes dva hráče a ranou mezi nohy překonal hostujícího gólmana.

Ve druhé půli hrálo Tango často power play, kterou zužitkoval jen v jeden gól, který vsítil po nástřelu Svobody Buršíka. Jihomoravské derby tak ovládl Helas.

„Přiznám se, že jsem nevěděl, kdo přijel pozdě,“ řekl na úvod hodnocení předseda RK Helas Brno Jan Loup. „Na Tango jsme se chystali deset dní. Znali jsme kvality soupeře i jeho dobrou power play. My jsme hru bez brankáře oproti Litoměřicím zvládli. Vyhráli jsme zaslouženě. V první půli jsme byli šťastnější a důraznější. Vedli jsme tři-nula a to rozhodlo,“ dodal domácí lodivod.

Trenér Tanga Marian Berky si za svým rozhodnutím s brankářem stál: „Nasazení nerozcvičeného brankáře nebyl risk. Lupač je naše jednička a to, že mu nevyšel první zákrok, na něm možná nějaké stopy zanechalo. Hra z naší strany v prvním poločase nebyla kvalitní. Hráči neběhali. Každý byl nervózní a nikdo nehrál systém, jaký jsme si řekli. Při přípravě jsme si říkali, že zápas bude důležitý jak pro nás, tak i pro Helas. Jsou to vzácné body, které získali domácí. Už před utkáním jsem apeloval, že postavení Helasu v tabulce není takové, jaké by mělo být.“

Rádio Krokodýl Helas Brno – FC Tango Hodonín 3:1 (3:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152