Hala v Hodoníně se velice slušně zaplnila a od samého začátku se hrál výborný a dramatický futsal. Slávisté šli do vedení po krásné akci ve čtvrté minutě, kdy Vahalův dlouhý pas usměrnil nechytatelně za záda domácího brankáře Antonín Hrdina.

Tango pak mělo více ze hry, brankář Ondřej Vahala několikrát zasahoval proti hráčům, kteří se dostali až úplně před něj. Vyrovnání ale zabránit nedokázal, domácí dohráli kombinaci na levé straně hřiště a Belaník propálil slávistického gólmana křížnou střelou. Také slávisté měli šance, chybělo ale důraznější zakončení.

Po přestávce pokračoval dramatický průběh zápasu. Ondřej Míča nejprve viděl žlutou kartu za faul, ve stejné minutě pak dostal další, svoji roli ale sehrála smůla, když před zákrokem proti soupeři uklouzl. Slávisté bránili ve třech přesilovku domácích, těm se ale osm vteřin před jejím vypršením podařilo vstřelit druhou branku.

Pak nastal téměř kolaps slávistické hry, svěřenci Martina Brychty inkasovali další dvě rychlé branky, jedna z nich padla střelou brankáře přes celé hřiště. Trenéři zareagovali a vzali si time-out, hra hostů se pak zklidnila.

"Věřil jsem, že se ještě v power-play dokážeme vrátit do zápasu, i když to samozřejmě už byla velice složitá situace. Ale přišly branky, nakonec jsme se štěstím vybojovali remízu," komentoval závěr zápasu zkušený Michal Salák.

Právě on a Michel Melo zařídili druhou a třetí branku, když si prohodili role asistenta a zakončovatele. V závěrečném tlaku donutili presující slávisté domácího hráče, aby si vstřelil vlastní branku! Slavia tak veze velice cenný bod!

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): "Kdybych nepočítal tu jednu minutu v druhém poločase, kdy jsme třikrát inkasovali, tak bych musel být spokojený. V ten moment jsme hráli chaoticky, soupeři jsme nabídli dva nebo tři góly úplně zadarmo. Vyvrcholilo to nakopnutým míčem až za brankáře a do branky. Je to strašná škoda, že jsme soupeře nechali takto utéct, byl by to vyrovnaný zápas až do konce a nemuseli bychom bývali sahat k power-play. Ta nám nakonec vytěžila nakonec vyrovnávající gól a remízu. Ale je to škoda, že jsme takový zápas museli dohrávat v power-play."

Marián Berky (trenér FC Tango Hodonín): "Zápas měl svůj charakter, byl to futsal a ne fotbal v hale, jak jsem říkal o zápase v Plzni. Bylo vidět, že obě mužstva jsou futsalově vyspělé, převládala zónová obrana, oba týmy zavíraly nebezpečné prostory, proto asi nebylo tolik šancí v prvním poločase. Ten druhý ovlivnila červená karta, která vyplynula z bojovnosti Ondřeje Míči, který udělal chybu a fauloval. My jsme proměnili přesilovku, pak Slavia ztratila koncentraci, šla do útoku bezhlavě. My jsme dali třetí a čtvrtý gól a najednou jsme byli v laufu a bohužel jsme neudrželi míč. Slavia začala hrát power-play a my jsme byli málo aktivní, v některých momentech jsme se nabízeli směrem dopředu do volných prostor, například v době, kdy měl míč brankář. Soupeř tak nemusel hrát nahodu dolů, to byla naše chyba. Power-play je o štěstí, Slavia v ní vyrovnala. Asi bych řekl, že remíza je nakonec spravedlivá. Hrálo se ve výborné atmosféře, stejně jako Sparta má Slavia svojí značku. Musím fanouškům poděkovat za to, jakou vytvořili atmosféru. Kdyby taková atmosféra byla ve všech halách, futsal by šel nahoru."

Tango Hodonín - SK Slavia Praha 4:4 (1:1)

Statistiky

Kde se hrálo

Hodonín | TEZA

Více
Adresa Lipová alej 4110/23, Hodonín
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 500 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka - dub
Telefon 518340857