Dlouho to vypadalo, že Helas vyhraje. Domácí vedli po první půli 2:0 a po přestávce ještě 3:2 a 4:3. Jenže pak začali hrát hosté power play, která jim náramně vyšla. Gardenline zápas otočil a vyhrál nakonec 7:5.

Jan Loup (předseda RK Helas Brno): „Vedli jsme tři-jedna a v ten moment jsme měli spousty brejkových šancí. Oba Cupákové šli sami, Lacko také neproměnil. Litoměřice vystřídaly brankáře, který byl hodně šikovný. Chytil dvě gólovky. Za stavu tři-dva šly Litoměřice do power play. Skončil futsal a začal se hrát úplně jiný sport. Inkasovali jsme pět branek během power play. Jeden byl při naší hře bez brankáře do prázdné brány. Ve futsalu jsme vyhráli tři-dva, ale v antisportu jsme prohráli dva-pět. Hodně mě s naším trenérem mrzí, že na lavičce Litoměřic sedí dva reprezentanti do 21 let a nekopnou si do balonu. Celý druhý poločas hrálo šest Brazilců a Filinger. Nebrečím, můžeme to udělat také, ale jdeme jinou cestou s vlastními odchovanci. Teď je otázka, co je lepší pro český futsal. Zda nakoupit průměrné Brazilce, kteří stačí na českou ligu, nebo hrát s vlastními kluky. Jinak chci hráčům poděkovat. Zápas před solidní návštěvou odmakali.“

David Filinger (trenér Gardenline Litoměřice): „Potvrdilo se, že nás čeká těžké a důležité utkání. Opět jsme se potýkali s koncovkou. Těch tyčí bylo opravdu hodně. Vyšla nám power play a závěr utkání jsme zvládli. Vezeme důležité tři body.“

Rádio Krokodýl Helas Brno – Gardenline Litoměřice 5:7 (2:0)