Čtvrté semifinále začalo dobře pro hosty, kteří se rychle ujali tříbrankového vedení, slávisté nedokázali jejich nástup zachytit, přesto se nevzdávali. Museli se však vyrovnat s tím, že se postupně zranili oba brankáři – Ondra Vahala i Michal Bartůněk. Trenér Martin Brychta na nečekanou situaci reagoval tím, že začal tři minuty před koncem poločasu hrát power-play. Po přestávce se do brankářského oblékl Michal Vejvoda.

Vynikající výkon podal i v tomto utkání Antonín Hrdina, který byl u všech branek Slavie, sám čtyři vstřelil a navíc zařídil i vlastní gól, který si vstřelilo samo Benago. Slávisté se dostali na dostřel za stavu 5:7, bohužel pro ně pak velice špatně rozehráli a André zvýšil náskok budoucích finalistů.

Slavia v semifinálové sérii prohrála 1:3, do finále postupuje Benago, jehož hráči se dokázali poučit z porážky v Edenu a podali vynikající výkon, který korunoval reprezentant Michal Belej několika krásnými zakončeními. Konečné skóre se zastavilo na stavu 7:12.

„Začátek zápasu jsme bohužel nezachytili, soupeř do něj vstoupil razantněji a s větším odhodláním, strašně brzo jsme prohrávali o tři branky. To byla první věc,“ začal hodnocení zápas trenér Slavie Martin Brychta a pokračoval: „Druhá byla to, že se nám zranili oba brankáři, něco takového jsem ještě v životě nezažil. Museli jsme improvizovat a řešit to o přestávce, domluvili jsme se. Kluci se s tím nějak vyrovnali, ale dohrávání v power play je vždy rizikové, ačkoliv branky dokážete dát, lehce je můžete i dostat. Jsem rád, že jsme branky nastříleli a Benago neodskočilo na ještě větší rozdíl. Celkově to ale byla pro nás velice úspěšná sezona, tým prokázal svůj charakter, jsem hrdý na to, co jsme v této sezoně dokázali.“

Trenér Benaga Beni Simitči si byl jistý, že jeho mužstvo postoupí: „Po pátečním výkonu jsem si byl jistý, že se mužstvo dostalo do herního rytmu. Po super výkonu jsme v sobotu navázali dalším povedeným výkonem a už po pár minutách bylo jasno. Slavia v sobotu nebyla důstojným soupeřem. Bylo vidět, že už neměli sílu a nevěděli, která bije. My jsme přidávali gól za gólem. Mohli jsme jim dát dvacet branek, speciálně poté, co soupeři odpadli oba brankáři, a musel chytat hráč z pole. Postoupili jsme zaslouženě, byli jsme lepší a jsme lepší než Slavia, takže nebyl ani pochyb o tom, zda postoupíme nebo ne!“

SK Slavia Praha – FC Benago Zruč n. S. 7:12 (2:6)

Konečný stav série: 1:3.

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579