Týmy vstoupily do třetího zápasu za nerozhodné stavu 1:1 na zápasy, když první utkání ve zruči zvládli lépe domácí orli, kterým zajistil vítězství šest sekund před koncem normální hrací doby Michal Belej. Druhý duel ale Benago nezvládlo a podlehlo Slávii 2:7. Úkolem orlů tak bylo odčinit venkovní prohru a přiblížit se finále, ve kterém vítěz této série narazí na obhájce titulu ERA-PACK Chrudim, který porazil 3:0 na zápasy Vysoké Mýto.

Benago v úvodu zápasu uzavřelo Slavii na obranné polovině a vytvořilo si několik příležitostí ke skórování. Tu největší měl Rodek, který orazítkoval tyč. Slávisté byli nejblíže gólu ve 13. minutě, když šel dvakrát po sobě Hrdina sám na Cristiana, ale domácí brankář za svá záda ani jeden z jeho pokusů nepropustil.

Gólu se diváci dočkali v 16. minutě, když Diego rozehrál aut na Marcela, který střelou zprvní k tyči nedal Vahalovi šanci a otevřel skóre zápasu - 1:0. Benago tento moment povzbudil a hned vzápětí po dlouhém pasu Neta sklepl Diego míč na volného André Galvaa, který ale z hranice brankoviště mířil vedle. Benago se ale přeci jen v prvním poločase dočkalo navýšení vedení, když na konci 19. minuty Vahala vyrazil střelu Rodka jen před sebe a Michal Belej poslal míč do odkryté branky.

Také po přestávce nabídli hráči obou celků několik momentů, které nebyly daleko od toho, aby skončily gólem. Za domácí byl blízko gólu Brahimi, který trefil svou střelou jen vyběhnuvšího Vahalu. Na druhé straně připravil Novotného o gól spoluhráč Oliva, kterého první jmenovaný trefil na brankové čáře. Ve 29. minutě si Belej narazil míč s Brahimim, ale ve skluzu následně trefil jen tyč slávistiské svatyně. Chvíli nato našel Marcelo dlouhým pasem Brahimiho, který ale na Vahalu ani tentokrát nevyzrál.

Šest minut před koncem se Slavia odhodlala k power play a dočkala se snížení, a to sedmdesát sekund před koncem, když Hrdina našel na levé straně palubovky Novotného, který snížil na 1:2. V poslední minutě zápasu ale Slavia chybovala při rozehrávce, Benago přešlo do protiútoku a Belej sklepl míč André Galvaovi, který prostřelil hostujícího brankáře a rozhodl o výhře Benaga 3:1.

Beni Simitči: Toto bylo to pravé Benago

„Na rozdíl od úterního zápasu bylo tentokrát na hřišti Benago. To jsme byli my. V úterý jsme sice měli na sobě dres Benaga a na zádech jmenovky, ale nebyli jsme to my. Dnes jsme hráli koncentrovaně, soupeře jsme celý zápas presovali a hodně jsme drželi míč. Kdyby to bylo ve třicáté minutě šest nula, tak bych se nedivil. Měli jsme zase řadu šancí, které jsme nevyužili," objasnil, v čem viděl hlavní rozdíl mezi prohraným úterním zápasem na Slavii a pátečním domácím zápasem trenér Benaga Beni Simitči.

Pokyny byly pro hráče Benaga jasné. „Když jsme vedli dva-nula, tak jsem hráče začal nabádat, abychom ještě více drželi míč a snažili se unavit soupeře, jelikož v hned v sobotu nás čeká další utkání. I když má soupeř mladý tým, tak když běhá hráč bez míče, je to pro něj mnohem těžší, než když drží míč," objasnil Beni Simitči a navázal: „Mimo jedné nešťasné chvíle, kdy se hráči nedohodli při power play soupeře, byl náš výkon dobrý. Navíc jsme hned po této nešťastné situaci vstřelili rozhodující gól a potvrdili své vítězství. To samé, co dnes, chceme hrát i zítra a potvrdit postup do finále."

Jak bude probíhat regenerace, když zápasy dělí ani ne dvacet čtyři hodin? "Kluci se vyběhají a mají na programu lehké protažení a následně ledovou koupel, která pomůže k regeneraci," uvedl trenér Benaga a na závěr dodal: „Pro nás by to ale neměl být problém, jelikož kdyby nebyl zápas, tak bychom měli trénink. Naše tréninky jsou takřka na zápasové úrovni, takže by to pro nás neměl být problém a na naší hře by krátká pauza mezi zápasy neměla mít vliv."

Martin Brychta: V závěru jsme byli zbytečně zbrklí

„V prvním poločase nás rozhodilo několik nepřesných výroků rozhodčích, v tom bych viděl největší rozdíl mezi dnešním a úterním zápasem. Nedokázali jsme pak po těchto výrocích pokrýt dvě standardní situace soupeře," pokrčil rameny trenér Slavie Martin Brychta a pokračoval: „V závěru nám pak po snížení chybělo více klidu na sálovkách. Byli jsme zbrklí, přišla chyba v rozehrávce a rozhodující gól soupeře."

V sobotu týmy čeká čtvrtý duel. „Soupeři se už velmi dobře znají, takže půjde o to, dodržet taktické věci, které se nám proti Benagu dařily. Budeme chtít dostat soupeře pod tlak a vyhrát," prozradil slavistický kouč.
Slavii chyběl Jan Lištván. „Samozřejmě je to velký ztráta, a to i kvůli tomu, že Lištván je levák, což má svou váhu při rozehrávání standardních situací. Jsou tu ale i jiní hráči, kteří dnes nepodali špatný výkon. Možná trochu ze svého standardu poklesly naše opory, ale myslím si, že ve čtvrtém zápase to zase bude tak, jak má," věří Martin Brychta.

V sobotu je v Edenu očekávána velká divácká návštěva. „Kéž by tomu tak bylo. Když diváci přijdou, hráčům to zajisté vlije čerstvou krev do žil a dožene je to k výkonu, který předvedli při úterním vítězství. Dnes se naši diváci ukázali i zde ve Zruči nad Sázavou, za což jsme jim vděční," uzavřel trenér Brychta.

Benago Zruč nad Sázavou - Slavia Praha 3:1 (2:0)

Stav série: 2:1.

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110