První půle měla hodně zajímavý vývoj. Už ve 3. minutě vybídl J. Novotný ke skórování Lištvána a ten nabídkou nepohrdnul. Vzápětí šel sám na zručského brankáře Hrdina a po jeho pádu se dožadovali domácí penalty. Ta se nepískala. Domácí to nemuselo mrzet a to hned dvojnásob. V 8. minutě už totiž sešívání vedli po trefách Hrdiny a Míči 3:0. Opařené Benago vrátili do hry paradoxně sami domácí, když Lištván rozehrál aut do brány na Vahalu, ten v ní však v tu chvíli nebyl a míč skončil v síti – 3:1. Benago ještě zkusilo před přestávkou power play, ale skóre se již nezměnilo.

Druhá půle začala pro Slavii smolně, když se po souboji i zručské střídačky zranil domácí Lištván a zápas musel opustit. Ve 26. minutě bylo zaděláno na drama, když důrazný Belej prostřelil bodlem Vahalu mezi nohy – 3:2. Za tři minuty však sešívání znovu vedli o dva góly, když Kiliján našel krásně na zadní tyči Hrdinu a ten se nemýlil – 4:2. Ve 30. minutě srazil zručský brankář Cristiano v pokutovém území Saláka a penaltu bezpečně proměnil Oliva. Domácí vedli o tři góly!

Zruč začala hrát power play, ale chyběla jí jiskra a nápad. Pět minut před koncem byl důraznější A. Hrdina před Rodkem a střelou přes půl hřiště zkompletoval hattrick – 6:2. Skvělý výkon korunoval A. Hrdina minut před koncem, kdy přihrál Salákovi a ten uklidil míč do opuštěné hostující brány – 7:2. Slavia vyrovnala stav série na 1:1.

Brychta: Lištván si podvrtnul koleno

Po výsledku 7:2 měl slávistický trenér Martin Brychta důvod k úsměvu: „Výsledek je jednoznačný, ale je to stejné jako s Plzní. Zkresluje to. My jsme hráli ze zabezpečené obrany a Benago více drželo balon. Zbytečně jsme se pak zbavovali míče, ale účel světil prostředky a zápas pro nás dopadl dobře. Měl jsem trochu hrůzu, aby nás nepoznamenal vlastní gól. Naštěstí kluci zápas odmakali až do konce a pak z toho byl tento pěkný výsledek.“

Ve druhé půli z utkání odstoupil klíčový hráč Slavie Jan Lištván. „Nevím, jak dlouho bude Lištván chybět. Při sprintu kolem zručské střídačky si blbě podvrtnul koleno. Budeme čekat, co ukáže vyšetření a příští dny,“ řekl Brychta.

V pátek a v sobotu vyhrajeme, řekl Simitči

„Naštvalo mě neproměnění našich šancí, protože od začátku zápasu držíme balon, měli jsme utkání pod kontrolou, ale Slavia nám dala lekci z produktivity,“ litoval trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval v hodnocení: „Gólově byli domácí lepší, ale rozhodně nebyli lepší herně. Domácí dali góly po našich chybách a my jsme sami zahazovali tutové šance. To neznamená, že Vahala nic nechytal. Jemu gratuluji k výkonu. Slavia docílila, aby se hrálo ještě jednou v Edenu, a s tím se nedá nic dělat. V pátek ukážeme naši sílu, vyhrajeme a třetí bod přidáme v sobotu.“

SK Slavia Praha – FC Benago Zruč n. S. 7:2 (3:1)

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579