Sešívané nakopl úvodní brzký gól A. Hrdiny, na který navázal v 7. minutě J. Novotný. Pak o sobě dal vědět domácí Oliva, jenž zápas ozdobil dvěma góly. Na poločasových 5:0 zvýšil Homola. Po přestávce se na další gól čekalo do 30. minuty, kdy snížil plzeňský Stejskal. Nicméně domácí se nenechali rozhodit a dvěma góly Míči potvrdili první bod v sérii.

„S výkonem jsme spokojený, za první poločas dokonce maximálně, podali jsme dobrý, koncentrovaný výkon a proměňovali jsme šance, které se nám naskytly,“ chválil své hráče trenér Slavie Martin Brychta a pokračoval v hodnocení: „O výsledku utkání jsme tak rozhodli už v prvním poločase. Splnili jsme taktické pokyny, vycházely nám i signály, kterým se věnujeme na tréninku. Plzeň naše standardky určitě zná, ale když jsou zahrané dobře, tak se z nich i tak dá skórovat.“

Bude druhé utkání v Plzni podobné? „Pokud se Plzeň z tohoto zápasu poučí a připraví se na nás, tak další utkání bude samozřejmě těžší. Chtěl bych poděkovat fanouškům za to, jakou vytvořili našemu týmu atmosféru, byli výborní. Jsme rádi, že našli cestu do haly po ledním hokeji a oceňuji i to, že přijelo tolik fanoušků z Plzně,“ vzkázal Brychta.

Trenér Plzně Petr Kučera si z porážky hlavu nedělá: „Série je na začátku a my očekáváme, že bude dlouhá. My musíme zlepšit důraz a nasazení, protože první poločas jsme v tomto ohledu prospali. Musíme také být efektivnější v zakončování našich akcí. Šance jsme si vytvořili, ale neproměnili je. Musíme víc běhat, chtít si to dát a být také důraznější, play off musí v tom dobrém smyslu slova bolet.“

Ve druhé půli se hra Interobalu zlepšila. „O poločase jsme si něco řekli a po přestávce se to projevilo, s tím výkonem už jsem byl spokojený. Doufám, že z naší strany budou už zápasy vypadat aktivněji. Jsme v play-off úplní nováčci, možná, že i to sehrálo svoji roli. Rád bych pochválil oba kotle fanoušků, protože vytvořily utkání nádhernou kulisu,“ dodal Kučera.

SK Slavia Praha – SK Interobal Plzeň 7:1 (5:0)

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579