Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, kdy hosté vedli 3:0. Poprvé po zranění se trefil i Salák. Domácí korigovali výsledek ve 35. minutě trefou Šafáře, který snižoval na 1:4.

„Přijeli jsme si pro tři body a ty si odvážíme. Věděli jsme, že to nebude snadné, Kladnu už o nic nešlo, jejich mladí hráči se chtěli ukázat. Ale my jsme se s tím vyrovnali a v klidu jsme vyhráli. Měli jsme nastřílet víc branek, o poločase jsem hráčům říkal, že jsme měli vést šest nula, ale takový je někdy futsal. Snad jsme si schovali proměňování všech šancí na play off,“ zhodnotil zápas asistent slávistického trenéra David Filinger.

„Jako snad v každém našem zápase jsme prohráli kvůli našim individuálním chybám a neproměňování šancí,“ začal trenér domácího Kladna Jakub Jiránek a pokračoval: „Chtěl jsem, abychom si poslední zápas futsalově užili, když se s ligou loučíme, aby si kluci zápas užili, to se nám relativně podařilo. Jsem rád, že se Márovi Konečnému dařilo, chytal dobře. Bohužel se zlepšené výkony projevily až v závěru soutěže. Ve druhé lize budeme chtít stabilizovat kádr, dáme dohromady partu kluků, kteří se budou chtít hned do ligy vrátit.“

FK Kladno – SK Slavia Praha 1:5 (0:3)

Profil haly

MSH Kladno

Více
Adresa Třída sportovců 817, Kladno
Kapacita 800 diváků