Zručští se ujali vedení 3:0, ale soupeř do přestávky dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Druhý poločas však skončil výsledkem 8:1. Z jedenácti branek Benaga jich Michal Belej nastřílel pět a na dvě přihrál. Proti svému klubu si tak vystřílel titul krále střelců základní části s celkovým počtem 34 branek! Dvaadvacet z nich nastřílel v dresu Benaga, zbylé ještě v barvách Tanga.

Zručský trenér Beni Simitči vysvětlil, proč jeho tým zápas před přestávkou zdramatizoval: „Vedli jsme tři-nula, ale pak jsme udělali dvě chyby v obraně. Kluky jsem o přestávce upozornil, že musíme trochu zabrat. Hráči si mysleli, že se soupeř položí sám. Ve druhé půli jsme hned během dvou minut dali další dva góly. Zápas jsme pak v pohodě ovládli až k výsledku jedenáct-tři.“

Michal Belej předvedl parádní výkon. „Kluci si zastříleli. Michal Belej dal pět branek a byl skoro u všech gólů,“ chválil trenér. Benago si ve čtvrtfinále zahraje s Rádiem Krokodýl Brno. „Věděl jsem, že dostaneme Krokodýl nebo Tango. Jde o soupeře, který bude hrát na tělo, ale nám je to jedno. Budeme se snažit ukončit sérii co nejdříve, abychom měli kvalitní přípravu na semifinále. Tam jsem zvědavý, koho dostaneme,“ usmíval se Simitči.

Jeho tým doma neztratil ani jeden bod. „Jsem pyšný na tuhle skupinu, co letos mám v Benagu, protože jsme společně přepsali historii Benaga. Nejvíc bodů za jednu sezónu, nejvíc výher a to nejlepší na konec -domácí neporazitelnost a jedenáct vítězství,“ těšilo Beniho Simitči.

Trenér Tanga Brno Marian Berky uznal kvalitu soupeře: „Benago hrálo velmi dobře a jednoznačně nás přehrálo. První poločas ještě skončil tři-dva. Viděli jsme šanci, ale po nástupu do druhé půle jsme dostali tři rychlé góly a bylo rozhodnuto. Zápas hodnotím tak, že jsme ho pouze odehráli. Je to škoda, protože jsme ještě mohli reálně řešit šestou příčku, ale ostatní týmy stejně vyhrály. Do play off jdeme z osmého místa, budeme hrát proti Chrudimi a čtvrtfinále si jdeme užít.“

FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno 11:3 (3:2)

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110