Výhra Madosu se začala rodit v 8. minutě, kdy se trefil D. Drozd. Klíčová trefa domácích přišla pár vteřin před koncem druhé půle, kdy na 2:0 zvýšil Jelínek. Ve druhém poločase se na góly čekalo až do poslední pětiminutovky. Nejprve zvýšil na 3:0 Beran a čtvrtou brankou uzavřel skóre Jelínek.

„Věděli jsme, co od zápasu očekávat. Tabulku bylo dané, že Česká Lípa přijede pro body, a jak sami hosté prezentovali, zajímalo je jen vítězství. Na druhou stranu i my jsme si uvědomovali, že naše výhra je naší záchranou. Podle toho jsme k zápasu přistoupili,“ líčil trenér Hradce Králové Daniel Rajnoch. „Hosty jsme nechali ze začátku hrát, aby ukázali, co v nich je. Chtěli jsme spoléhat na brejky, což se nám až tak nedařilo. Měli jsme strašně neproměněných šancí a byli jsme rádi, že jsme dali chvíli před koncem první půle na dva-nula,“ řekl domácí trenér.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. „Ve druhém poločase jsme chtěli rychle rozhodnout a utéct na větší brankový rozdíl, abychom neměli nervy až do konce utkání. To se nám také nepovedlo, opět jsme měli řadu neproměněných šancí. Až po třetím gólu to stálo za to. Byla jen otázka času, kdy proměníme další šance. Z celkového pohledu jsme podali neurovnaný a kostrbatý výkon. Nevím, zda se projevila nějaká nervozita,“ dodal hradecký Rajnoch.

Trenér Démonů Karel Kruliš neměl po zápase vůbec radost: „Zápas jsme si prohráli sami. Za stavu jedna-nula v prvním poločase jsme si nechali dát nesmyslně sedm vteřin před koncem gól. Když jsme se mohli dostat za stavu dva-nula do hry, tak jsme pět minut před koncem nedali góly a místo toho jsme inkasovali potřetí. Rázem bylo po zápase. Hradec Králové zvládl bitvu takticky lépe a zaslouženě zůstane v CHANCE lize. My se holt musíme poprat příští rok o brzký návrat do první ligy.“

Mados MT Hradec Králové – Démoni Česká Lípa

Kde se hrálo

H. Králové | SH Třebeš

Více
Adresa Na Potoce 691/30, Hradec Králové - Třebeš
Kategorie Kategorie A
Kapacita 500 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 495221913