Benago vstoupilo do zápasu ve velkém stylu a již ve čtvrté minutě vedlo 2:0. Skóre otevřel po jednapadesáti sekundách Brahimi , který si narazil s Belejem a poslal míč do prázdné brány. Na konci 4. minuty Marcelo lobem našel Diega, který sklepl míč do pravé strany na Michala Beleje, a ten poslal dělovku pod víko Konečného branky – 2:0.

Ačkoliv zbytek prvního poločasu přinesl řadu šancí, převážně těch domácích, ale i hosté z Kladna mohli skórovat, vydržel stav 2:0 až do čtvrté minuty druhého poločasu. To prošel kladenský Mažári podél levé postranní čáry a před vyběhnuvším Pytlounem poslal míč do prostoru před brankou, kde si ho srazil jeden z dobíhajících hráčů Benaga do vlastní sítě – 2:1. Tento stav nevydržel ani minutu, když Benagu vrátil dvoubrankové vedení z trestného kopu Marcelo.

Jenže Kladenští ani tentokrát neodpadli, naopak. Padesát sekund po Marcelově gólu korigoval na 2:3 Kuč, když zakončil svůj nájezd na Pytlouna kličkou a následnou střelou do odkryté brány. Ani tentokrát nadějný stav Kladno neudrželo dlouho, konkrétně jen dvacet jedna sekund, když na 4:2 upravil Brahimi.

Definitivní zlomení odporu Kladenských se Benagu podařilo po další půl minutě. Rodek patou posunul míč do středu brankoviště Diegovi, který přidal pátý gól domácích. Na konci 29. minuty využili svěřenci Beniho Simitči další brejk. Belej vyvezl míč z obranné poloviny, narazil si s Marcelem a do prázdné brány zvýšil na 6:2.

V 35. minutě ztratil na polovině míč Marcelo a hostující hráči dokázali nabídnutou šanci využít, když souhru se Slavíkem zakončil gólovou střelou Šafář. Závěr zápasu ale patřil Benagu. V 38. minutě se gólově prosadil benjamínek Benaga Petr Hochman, kterému naservíroval na zlatém podnose přihrávku před bránu Marcel Rodek. Na konečných 8:3 posunul ukazatel skóre v čase 39:32 Marcelo.

Beni Simitči: Hlavami už jsme v play off

„Hlavní je, že se nám nikdo nezranil,“ zahájil hodnocení zápasu trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval: „Bylo to utkání, ve kterém jsme měli šancí snad na dvacet gólů. Je škoda, že zahazujeme tolik šancí. Hráči mnohdy chtějí vzít situaci na sebe a nenahrají lépe postavenému spoluhráči. Přitom gól nebo asistence, to je prakticky totéž. Takto se pak zbytečně hráči v koncovce trápí.“

Benago protočilo na palubovce celou soupisku. „S výsledkem jsem spokojený. Zahráli si všichni hráči, až na Dvořáka, který se nemohl zapojit v týdnu do tréninku,“ uvedl Simitči a podotkl: „Myslím si, že každý z našich kvalitních hráčů mohl proti Kladnu vstřelit klidně tři góly. Kladno sice bojovalo a snažilo se, ale navíc nemělo. De facto i tři góly co nám dalo, tak padly po našich velkých chybách, kdy jsme nedali gól do prázdné brány a soupeř následně z brejku udeřil.“

Zručského trenéra mrzely zahozené šance. „Beru to jako povinné tři body. Nejsem ale spokojený s předvedenou hrou, protože tolik šancí, kolik jsme měli, tak většinu bychom měli proměnit, aby se tým dostal do střelecké pohody,“ ví trenér Simitči.

Ve Zruči už začnou vše směřovat k play off. „Teď nás čeká přestávka, takže naplánujeme tréninky tak, aby se hráči připravili dobře na druhou část sezony, tedy na play off. Už se těšíme, až základní část skončí, jelikož už jsme hlavami v play off a je velmi těžké se soustředit na tyto zápasy, které zbývají do konce základní části, protože nyní už máme prakticky druhé místo jisté,“ uzavřel trenér Benaga.

Jakub Jiránek: Mrzí mě poslední dva góly, skóre mohlo vypadat lépe

„Hráli jsme proti velmi kvalitnímu soupeři. My bohužel takovou kvalitu nemáme. Možná výsledek nemusel být až tak hrozný, ale Benago nás jasně přehrálo a bylo jen otázkou času, kdy se rozstřílí a kolik gólů nám vstřelí,“ věděl po zápase trenér Kladna Jakub Jiránek, kterého potěšily tři vstřelené góly jeho týmu: „Jsem ale rád, že se nám podařilo třikrát skórovat a že to Benago nemělo až tak jednoduché a podařilo se nám trochu ztížit jim cestu za třemi body.“

Kladno korigoval, ale poté během tří minut inkasovalo čtyři góly. „Samozřejmě to mrzí vždy, když dostanete hloupé góly, ale víc než tato série Benaga mě mrzí poslední dvě inkasované branky,“ přiznal kladenský kouč a navázal: „Přeci jen by výsledek vypadal lépe, než takto. Byly to góly po našich hrubých chybách, kdy si hráč nepohlídá soupeře na zadní tyči, a ten pošle míč do prázdné brány. Bohužel to je fakt, který nás provází celou sezonu.“

FC Benago Zruč n. S. – FK Kladno 8:3 (2:0)

Branky a nahrávky: 1. Brahimi (Belej), 4. Belej (Diego), 26. Marcelo, 28. Brahimi (Diego), 28. Diego (Rodek), 29. Belej (Marcelo), 38. Hochman (Rodek), 40. Marcelo (Rodek) – 24. vlastní, 27. Kuč (Mažári), 36. Šafář (Slavík). Rozhodčí: Martin Cílek, Jan Novotný. Bez karet. Diváci: 100.

FC Benago Zruč n. S.: Pytloun (Cristiano) – Marcelo, Rodek, Belej, Brahimi – Hochman, Diego, Sváta, Andre Galvao, Sasák, Dvořák. Trenér Beni Simitči.

FK Kladno: Konečný (Krajč) – Veselý, Mažári, Fujdiar, Slavík, Šafář, Kuč, Pospíšil. Trenér Jakub Jiránek.

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110