První desetiminutovka byla hodně svázaná. Oba celky nechtěly poprvé inkasovat, ale i přesto bylo ke gólu blízko. Sparťan Vodecký nastřelil tyč a na druhé straně slávista Vejvoda orazítkoval břevno. Na úvodní gól si početné publikum muselo počkat do 16. minuty, kdy J. Novotný narazil míč na střed Vejvodovi, který bodlem propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Sparta vyrovnala v 19. minutě. Parádní přihrávka Holečka našla Jošta a ten se před brankou Slavie nemýlil – 1:1. Nerozhodný stav do přestávky nevydržel. Brankář Slavie Vahala chyboval na polovině Sparty a Vodecký se trefil do prázdné brány – 2:1.

Vyrovnané utkání pokračovalo i po přestávce. Nástřel hostujícího Lištvána doletěl až na domácí tyč. Gólu se dočkali sešívání ve 31. minutě: Míča rozehrál aut na Vejvodu a ten to trefil parádně. Svým druhým gólem v zápase srovnal na 2:2. Vyrovnaný stav vydržel pět minut, pak Sparta předvedla parádní akci: Holeček vyslal do lajny Jošta a ten skvělou přihrávkou vybídl ke skórování Slámu – 3:2. Rozhodnuto zdaleka nebylo. Poté, co Holeček zazdil tutovku Sparty, vyrovnala Slavia při power play, když se hlavou trefil Lištván. O minutu později sešívání dokonali obrat. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Hrdina a rozradostnil slávistické fanoušky – 3:4. Minutu před koncem bylo na straně Slavie ještě veseleji, když se po rychlém brejku trefil znovu Antonín Hrdina – 3:5.

Sparťané ještě při power play dokázali snížit po gólu Vodeckého na 4:5, ale na vyrovnání už neměli čas. Slavia tak vyrovnala bilanci v derby se Spartou ve futsalové historii.

Trenéři se shodli: Zápas poznamenal Holeček

Sparťanský trenér David Frič byl hodně zklamaný a naštvaný: „Zápas se mi hodnotí těžko, protože jsme byli lepší ve všech činnostech i ve standardkách. Slavia mě ve hře strašně zklamala. Bylo vidět, že jejich klíčoví hráči nebyli kondičně připravení. Dohrávali to na těžký laktát. Jsem zvědavý, jak někteří nominovaní zvládnou mistrovství Evropy s touto kondicí.“

„Zápas rozhodla jednoznačně šance Holečka, která byla o dva góly,“ připomenul důležitý moment zápasu Frič a pokračoval se svou hořkostí: „Je to lajdáckost. Kluci mu mohou poděkovat za to, že tento zápas prohráli. Mrzí mě to, nechci to házet na jednoho hráče, ale tohle je diletantství.“

Na straně Slavie pochopitelně panovala radost. „Nevím, jestli naše vítězství bylo zasloužené, ale máme tři body. Mám pocit, že si to Sparta prohrála sama, protože za stavu tři-dva tam měl jasnou tutovku Michal Holeček. Kdyby to uklidil z první, tak jsme měli větší problémy. Za druhý poločas musím klukům poděkovat. V tom prvním mě naštvali. Taky to tak o přestávce v kabině vypadalo. Měl jsem tlak asi dvě stě na sto,“ usmíval se trenér Slavie Martin Brychta.

„Ve druhém poločase se kluci do zápasu obuli, ale bylo to táhání o výsledek,“ uvědomoval si slávistický trenér, „Jednu chvíli měla navrch Sparta, pak my. Zápas byl pro diváky určitě atraktivní. Díky tomu, že jsme vyhráli, tak to byla absolutní bomba.“

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 4:5 (2:1)

Branky a nahrávky: 19. Jošt (Holeček), 20. Vodecký, 36. Sláma (Jošt), 40. Vodecký (Holeček) - 16. Vejvoda (J. Novotný), 31. Vejvoda (Míča), 37. Lištván (Oliva), 38. A. Hrdina, 39. A. Hrdina (Lištván). Rozhodčí: O. Černý, Kaštánek. ŽK: Křemen, Holeček, Vodecký – Oliva, Míča, J. Novotný. Diváci: 825.

AC Sparta Praha: Vozár (Mareš) – Sop, Havrda, Jošt, Holeček – Vodecký, Fichtner, Hanzlík, Rott, Křemen, Kabele, Sláma. Trenér David Frič.

SK Slavia Praha: Vahala (Bartůněk) – J. Novotný, Oliva, Míča, Vejvoda – Káš, Žampa, P. Novotný, Borkovec, Lištván, Homola, A. Hrdina, Matějka. Trenér Martin Brychta.

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646