Ačkoliv mělo Benago před zápasem problém s cestou do zručské haly, když uvízlo na dálnici, na hře to stopy nezanechalo. První poločas přinesl futsal plný šancí. Na obou stranách se však činili brankáři. Jako první domácí Cristiano, když vyrazil tvrdý pokus Michala Mareše. Vzápětí zahrozilo z brejku Benago, ale Brahimiho pokus Žďánský kryl.

Následovala pasáž, v níž Chrudim uzavřela Benago na obranné polovině, ale paradoxně mohla přijít úvodní branka na druhé straně, když Belej hlavou vyslal do protiútoku Marcela, ten ale na chrudimského brankáře nevyzrál. Poté hrozili zejména hosté z Chrudimi. Nejprve pálil z otočky Slováček, jehož střelu Cristiano vytáhl konečky prstů na roh, vzápětí se před domácím brankářem objevil Michal Mareš, ale ani nadvakrát nedostal míč za jeho záda, když nejprve zasáhl sám Cristiano, a poté Marcelo. Po jeho zásahu se dožadovali Chrudimští odpískání ruky a penalty, ale píšťalka sudího zůstala němá.

Gólem neskončila ani tvrdá rána Dentinha ze střední vzdálenosti. Ve 12. minutě si Marcelo nerozuměl s Netem a ke střele se snadno dostal Kovács, ale ani on neprostřelil Cristiana. Další šanci měli hosté v 15. minutě, to Záruba obešel Diega, ale gól nedal. To vše bylo ve chvílích, kdy Chrudim vysunula presink, což dělalo Benagu problémy. Asi největší šance přišla v závěru, kdy Neta obral o míč Koudelka, který šel od půlky sám na domácí bránu, ale v zakončení selhal.

Druhý poločas přinesl pět branek a červenou kartu

Do druhého poločasu vstoupilo Benago velkou šancí, když získalo na polovině palubovky míč, který se dostal k Rodkovi, a ten předložil Diegovi pas před odkrytou bránu. Diego ale trefil jen tyč. Ve 23. minutě Felipe poslal dlouhý křížný pas na Koudelku, ten ale následně Cristiana nepřekonal. Ve 24. minutě našel Andre Galvao na zadní tyči Brahimiho, který otevřel gólový účet zápasu - 1:0. O minutu později byla zručská sportovní hala ještě ve větším varu, když Neto dlouhým pasem přes polovinu hřiště našel Beleje, který střelou ze vzduchu z první poslal míč za Žďánského záda - 2:0.

Chrudim byla blízko korekci výsledku ve 28. minutě, ale střelu Záruby zastavil na brankové čáře Belej. Vzápětí znovu udeřilo na druhé straně. Benago vybojovalo na polovině míč, Brahimi přihrál dopředu volnému Rodkovi, který zvýšil na rozdíl tří branek. Ve 31. minutě ztratil Cristiano při svém pokusu o podporu útoku míč a Dentinho mohl postupovat směrem k prázdné domácí bráně, ale byl stažen Marcelem, který viděl následně červenou kartu. Benago tak mělo hrát dvě minuty v oslabení, ale Dentinho hned z následného trestného kopu snížil na 1:3, tudíž se počet hráčů na palubovce vyrovnal po jedné sekundě.

Ve zbytku utkání Chrudim při power play uzamkla Benago na obranné polovině, ale její pokusy o gól končily povětšinou na brankáři Cristianovi či nepřesností v zakončení. Až tři sekundy před koncem se podařilo skórovat Maxovi, ale na víc již neměl ERA-PACK čas, a tak se Benago stalo prvním mužstvem, které připravilo obhájce titulu v této sezóně o body.

Beni Simitči: Cristiano předvedl, proč jsem ho přivedl

„Panuje velká spokojenost. Během sezóny jsme pracovali poctivě, ale tento týden jsme se soustředili speciálně na Chrudim. Co si budeme povídat, posledních osm, devět zápasů nebylo z naší strany ideálních, nic nám nešlo,“ věděl trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval: „Ani přesto jsem na hráče netlačil kvůli nějakým výkonnostním výkyvům, nebo kvůli remízám."

Benago předvedlo, že může Chrudim potrápit. „Proti Chrudimi, i přesto, že jsme přijeli pozdě kvůli problematické situaci na dálnici, jsme hráli výborně. Před zápasem jsem hráčům řekl, pojďme hrát tak, abychom na sebe byli po zápase hrdí. Nebudu řešit skóre, ale chci, aby každý podal takový výkon, na který bude po utkání hrdý. Tak to i dopadlo," konstatoval zručský kouč.

Beniho Simitči potěšil výkon hráčů a zejména brankáře Cristiana: „Po dvaceti zápasech musím konečně pochválit Cristiana, který ukázal kvalitu, kvůli které jsem ho sem přivedl. Předvedl, že je opora týmu a chytal tak, jak od něho očekávám.“

Ve druhém poločase viděl červenou kartu Marcelo. „K té situaci vůbec nemělo dojít. Krásně jsme vysunuli Cristiana, ale on bohužel místo aby míč zasekl, tak zbrkle chtěl zakončit a míč se odrazil k Dentinhovi. Marcelo pak musel zatáhnout záchrannou brzdu. Což asi také neměl. Možná měl nechat soupeře nechat dát gól, abychom měli Marcela až do konce zápasu k dispozici. Teď je otázka, kolik dostane zápasů, ale v tuto chvíli by to nemělo být tak hrozné, když bude chybět proti Tangu a následně možná v prvních duelech čtvrtfinále," doufal Beni Simitči.

Jaroslav Bartušek: Odehráli jsme dobré utkání

„Věděli jsme, že zápas na Benagu nebude jednoduchý. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili, protože ze hry si myslím, jsme jich měli o něco více" uvedl trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek a navázal: „Je velká škoda, že jsme třikrát inkasovali, jelikož jsme to poté museli dohánět v power play, což se nám také moc nedařilo. Ale hlavu nahoru, odehráli jsme dobré utkání a teď se musíme připravit na play off."

Chrudim se v prvním poločase dožadovala penalty. „V ten moment jsem stál přímo proti. Marcelo tam ruku dal, asi ho to trefilo. Mohlo to svým způsobem zápas ovlivnit, ale na druhou stranu jsou tam od toho rozhodčí, kteří o tom rozhodují a rozhodli tak, jak rozhodli. Musíme se s tím smířit, ale určitě to není důvod, proč bychom prohráli," přiznal trenér Chrudimi.

FC Benago Zruč n. S. – FK ERA-PACK Chrudim 3:2 (0:0)

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110