Střelecké hody otevřel na začátku sedmé minuty Azem Brahimi, kterého našel, lobem, Marcelo a Brahimi následně propálil z levé strany brankáře Kalinu. Démoni reagovali prakticky hned po rozehrávce, když Bejda našel na druhé straně hřiště nabíhajícího Betyara, a ten vyrovnal.

V 11. minutě byl v pokutovém území faulován André Galvao a Ago Simitči ránou pod břevno proměnil pokutový kop. Ani ne minutu na to poslal Benago do dvoubrankového vedení André Galvao, když chytře přehodil zády k bráně brankáře po přihrávce Marcela.

Ne všechny šance Benaga skončili gólem. Nejprve vychytal Kalina Gabča, který po následném rohu málem přepůlil břevno hostující branky. Na spojnici břevna a tyče skončil také pokus Marcela Rodka.

Na konci 16. minuty rozehrál Marcelo trestný kop přímo na nohu André Galvaa, který usměrnil míč za Kalinova záda. Střelec Benaga minutu po své druhé trefě uzavřel hattrick, když dorazil hlavou vyraženou střelu Leonarda. Na poločasových 6:1 upravil v čase 18:33 Gabčo, když uvolnil na středu hřiště a ranou k tyči nedal Kalinovi šanci.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jako ten první. Hned po devatenácti sekundách zvýšil na 7:1 střelou po zemi Leonardo. Další gól mohl přidat Rodek, ale stejně jako v první půli trefil jen tyč. Ve 24. minutě Benago zúročilo brejk, když Marcelo přihrál Rodkovi, který pod brankářem Kalinou našel u druhé tyče André Galvaa – 8:1.

Kapitán Démonů, Stanislav Bejda ve 27. minutě vystřihl ukázkové nůžky, ale mířil nad domácí branku. Vzápětí udeřilo na druhé straně, když devátý gól domácích zaznamenal Brahimi. Počet branek na deset pak ve 31. minutě zaokrouhlil po další ideální přihrávce Marcela Dvořák, kterému přeskočil míč z nohy na nohu a nakonec přehodil brankáře.

Třicátá druhá minuta přinesla druhý čestný úspěch hostí, když Bejdovu střelu zastavil na brankové čáře Leonardo, ale Švec míč protlačil do sítě. Ve 35. minutě vyslal další ze svých projektilů Josef Gabčo, obránce ránu tečoval a míč skončil za bezmocným Kalinou. O několik chvil později nastřelil smolař večera Marcel Rodek další břevno.

Definitivní podobu skóre stanovil, minutu před koncem, Marcelo, který si položil na zem brankáře a chladnokrevně poslal míč vzduchem za jeho záda – 12:2.

Beni Simitči: Výsledek mohl být dvakrát takový

„Řekl bych, že to pro nás byl takový tréninkový zápas. Soupeř bohužel přijel pouze se sedmi hráči. Myslím si ale, že i kdyby přijel s dvěma potrestanými členy kádru, tak by stejně na naši úroveň neměl," uvedl po zápase s Démony trenér Benaga Beni Simitči, který využil prakticky všechny své hráče: „Požadoval jsem po hráčích, aby hráli, jak nejlépe umí a hlavně aby si zápas užili. Protočil jsem celý tým, kromě brankáře Cristiana a zraněného Hochmana. Pro diváky bylo dvanáct gólů z naší strany určitě pěknou podívanou, ale když si vezmu, co jsme nedali, tak výsledek mohl být snad dvakrát takový."

Benago nyní čeká zápas ve Vysokém Mýtě. „Zde budeme muset znovu ukázat svou kvalitu a zvednout výkonnostní laťku, jelikož v jejich hale se hraje technickým týmům velmi špatně. Musíme se s tím vypořádat a pojedeme tam vyhrát," uzavřel Beni Simitči.

Karel Kruliš: Zápas odehrálo sedm statečných

„Přijeli jsme pouze s torzem týmu. Máme hráče vykartované, zraněné a v zaměstnání. Když to řeknu jednoduše, tak k zápasu přijelo sedm statečných. Výsledek je pro nás, dá se říct, ještě milosrdný. Benago hrálo výborně, mají secvičené situace, navíc měli k dispozici dost hráčů," uznal kvalitu soupeře trenér Démonů Česká Lípa Karel Kruliš a navázal: „My jsme celý zápas odehráli de facto ve čtyřech lidech a s výkonem hráčů jsem spokojený. Výsledek je ale takový, jaký je."

Benago Zruč nad Sázavou – Démoni Česká Lípa 12:2 (6:1)

Branky: 8. Brahimi (Marcelo), 11. pok. kop A. Simitči, 12. André Galvao (Marcelo), 16. André Galvao (Marcelo), 17. André Galvao (Leonardo), 19. Gabčo (Marcelo), 21. Leonardo (Marcelo), 24. André Galvao (Rodek), 27. Brahimi (Diego), 31. Dvořák (Marcelo), 35. Gabčo, 39. Marcelo (André Galvao) – 8. Betyar (Bejda), 32. Švec. Rozhodčí: Martin Kabeláč, Tomáš Slanina. ŽK: Michálek (ČL). Bez ČK. Diváci: 250.

Benago: Bezstarosti (Cristiano) – Rodek, Gabčo, Brahimi, A. Simitči, Marcelo, Diego, Leonardo, André Galvao, Hochcman, Dvořák. Trenér Beni Simitči.

Démoni Česká Lípa: Kalina – Bejda, Betyar, Lakatoš, Bažant, Švec, Michálek. Trenér Karel Kruliš.