Hosté se v první půli ujali vedení, ale Helas krátce po přestávce vyrovnal na 1:1. Pak se hrál dlouho vyrovnaný zápas, i když si domácí vytvářeli více šancí. Zlomový moment přišel dvě minuty před koncem, kdy domácí zazdili vyloženou šanci, a z následného brejku skóroval na zadní tyči slávista Lištván. Domácí pak zkusili power play, jenže David Cupák si ve vlastním pokutovém území neuvědomil, že nemá dres „létajícího“ brankáře a vzal míč do ruky. Následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Salák. Ten samý hráč pak po výhozu Vahaly stanovil konečné skóre – 1:4.

„Zápas se snad ani hodnotit nedá. Měli jsme vyhrát osm-jedna, místo toho jsme prohráli jedna-čtyři. To, co jsme dnes nedali, snad ani není možné. Nechápu to. Jestli jsme někoho urazili? Fakt nevím,“ pokrčil rameny trenér Helasu Brno Jan Loup a dodal: „Borcem na konec je David Cupák, který se nejprve za stavu čtyři-čtyři přiznal, že pátý odpískaný faul nebyl, a následně chytne míč ve vápně do ruky, i když neměl dres brankáře při power play. Byl jsem na operaci s tepnami, tak nyní asi půjdu s hlavou. Už nevím, co mám pro naše vítězství udělat.“

Trenér Slavie Praha Martin Brychta si pořádně oddychl. Ještě dvě minuty před koncem byl stav nerozhodný 1:1. „Šlo o velice vyrovnané utkání. Misky vah se mohly překlopit na jednu nebo na druhou stranu. Byli jsme šťastnější a dokázali jsme pak vstřelit tři góly. I díky nešťastnému zásahu Davida Cupáka ve svém vápně. Zápas jsme si vybojovali a získali jsme zpět ztracené nedělní body ze souboje s Krokodýlem,“ řekl k zápasu kouč sešívaných. 

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152