Do utkání nemohli zasáhnout v domácím dresu bratři Marešové, kteří díky sněhové kalamitě na východě Čech dorazili teprve pět minut před výkopem zápasu, a tak dostali podruhé za sebou volno.

Helas za celý první poločas ohrozil Chrudim pouze jednou, za to domácí obléhali branku Davida Šimona v jednom kuse, ale hosté dobře a urputně bránili. Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy se svou typickou kličkou na střed uvolnil Dentinho a vymetl šibenici brněnské brány – 1:0. O tři minuty později se ukázal i střelec večera Tomáš Koudelka, který uklidil nástřel Záruby za Šimonova záda – 2:0.

Ihned po přestávce udeřila Chrudim potřetí, když se po přihrávce Slováčka prosadil Záruba. O chvíli později se o slovo přihlásil i Helas, když Tona překonal Ovčačík. Další moment domácího Koudelky přišel ve 29. minutě, když ve skluzu uklidil střílený pas Felipeho. I na tuto branku dokázala Chrudim reagovat, když Žďánského chybu potrestal Lidmila – 4:2. Hattrick završil aktivně hrající Koudelka ve 34. minutě a skóre se nakonec podařilo uzavřít Rodrigovi, který byl důrazný u pokutového území Helasu – 6:2.

Hrdina zápasu Tomáš Koudelka pochválil mužstvo za druhý poločas: „Všichni jsme věděli, jak dobře hraje Helas. Má dobrou defenzívu. Nečekali jsme, že vyhrajeme takovým rozdílem, ale ve druhém poločase jsme podali velice slušný výkon. V prvním poločase to bylo takové nervózní, nemohli jsme se dostat k bráně a koukali jsme, co se děje. Ve druhé půli jsme začali trochu běhat, což bylo na výsledku znát.“

V zápase nastřílel Koudelka tři góly. „Hattrick dlouho nepamatuji a jsem za něj rád. Těšíme mě, že my mladí hráči dostáváme nyní více příležitostí. Dobře se odvděčujeme a zasloužíme si hrát,“ usmíval se Koudelka a pokračoval: „Rozhodně jsem si své branky nevypracoval sám, ale kluci mi na ně dobře nahráli. Hattrick zrovna dneska vyšel na mě, příště to může být někdo jiný.“

Trenér Helasu Jan Loup byl také celkem spokojený: „Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Jeli jsme do Chrudimi s cílem neinkasovat hodně branek. Chtěli jsme prohrát maximálně o tři góly, což se nepovedlo, ale dali jsme dva góly, které tady moc týmů nedává. Zápas dopadl spravedlivě. Nikdo se nezranil. Nás nyní čekají čtyři klíčové zápasy, které se pokusíme zvládnout lépe.“

FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 6:2 (2:0)

Branky a nahrávky: 12. Dentinho, 15. Koudelka (Záruba), 21. Záruba (Slováček), 29. Koudelka (Felipe), 34. Koudelka (Slováček), 37. Rodrigo – 23. Ovčačík (Lidmila), 31. Lidmila. Rozhodčí: Nagy, Dragoun. ŽK: Vlach, D. Cupák (oba HEL). Diváci: 300.

Chrudim: Ton (29. Žďánský) – Záruba, Max, Koudelka, Dentinho, Kovács, Marcio, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.

Helas: Šimon (21. Večeřa) – Lerch, J. Ovčačík, J. Lidmila, L. Hanuš, M. Hanuš, V. Cupák, Havel, D. Cupák, Vlach, Presl. Trenér Jan Loup.

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004