Zápas začal dvěma velkými šancemi Marcela Rodka, který hned v úvodní minutě nastřelil břevno a chvíli na to se objevil sám před hostujícím brankářem, ale jeho lob skončil nad. Udeřilo až na druhé straně, když Cristiano pouze vyrazil střelu Vnuka a Forman dotlačil míč za brankovou čáru – 0:1. Vedení ale hosté neudrželi ani minutu. Plzeň rozehrála roh, ale k míči se dostali hráči Benaga a Marcel Rodek s Leonardem zúročili brejk ve vyrovnávací branku, když skóroval první jmenovaný.

Po další minutě a půl přidal Rodek svou druhou branku, když se dělovkou od pravé postranní čáry trefil přesně pod břevno – 2:1. Vzápětí orazítkoval Brahimi tyč, a tak další gól padl až ve 12. minutě, kdy Marcelo posunul míč Diegovi, který prostřelil brankáře Prekopa a poslal Benago do dvoubrankového vedení.

Plzeňští mohli korigovat vzápětí, ale po rychlé akci vychytal Mižára Cristiano, kterému v 18. minutě pomohla proti střele Kasýka tyč, a to ve chvíli, kdy před hostujícím hráčem byla úplně prázdná brána. Poločasový stav pak nezměnili ani Josef Gabčo, který nevyužil možnost desetimetrového kopu za šestý akumulovaný faul hostí, ani Leonardo, jehož střelu zastavilo břevno.

Druhý poločas přinesl první vážnější možnost až ve 25. minutě, kdy Kasýk posunul míč Mižárovi, ale ten v dobré pozici zakopl a nedokázal tudíž zakončit. Benago se dočkalo své možnosti o dvě minuty později, a hned z toho byl gól. Diego si narazil s André Galvaem a střelou pod víko upravil na 4:1.

Plzeň korigovala v 31. minutě, kdy Böhm po rohovém kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře domácích. Benago přišlo s odpovědí ve 34. minutě, když Cristiano přihrál podél postranní čáry André Galvaovi, a ten už neměl problém skórovat – 5:2. Následovala série šancí hostujícího týmu, ale ani Stejskal, ani dvakrát Koc neuspěli. Poslední gól utkání padl poté, co Marcelo, který vybojoval míč ve středu palubovky, vyslal do brejku Brahimiho, který střelou o tyč stanovil konečný výsledek 6:2.

Beni Simitči: Radost mi udělal jen zisk bodů, hra ne

„Nejsem spokojený s předvedenou hrou. Před zápasem i během přestávky jsem hráčům kladl na srdce, že s Plzní nemůžeme hrát něco, jako street soccer, tedy styl nahoru, dolů. To je přesně to, co soupeři vyhovuje, ale zápas vypadal přesně naopal," zdůraznil trenér Benaga Zruč nad Sázavou Beni Simitči, kterého potěšil jen tříbodový zisk: „Jsou to důležité tři body, protože Plzeň je soupeř, který bude trápit i ostatní týmy, ale zisk bodů je to jediné, co mě těší. Nemůžeme čekat to, že nám soupeř povolí, abychom mu dali deset, dvanáct gólů. Pro ty si musíme dojít sami."

Hlavní problém Benaga byl v tom, že hráči hráli příliš na sebe a nekombinovali. „Před zápasem jsem hráčům říkal, abychom kontrolovali míč, kombinovali, přihrávali si. Místo toho, abychom v klidu zakončovali, tak už v desáté sekundě jsme trefili břevno, poté tyčku a pak zase břevno. Místo, abychom dali více branek pomocí kombinační hry, tak hráči začali hrát při vyšším vedení sami na sebe, s čímž nejsem vůbec spokojený," kostatoval trenér Benaga.

Beni Simitči po zápase vyzdvihl výkon dvou svých svěřenců: „Cristiano měl několik zákroků a zlikvidoval dvě gólovky soupeře. Kromě něho, bych vyzdvihl ještě Marcela Rodka, který prolomil své střelecké trápení. Předpověděl jsem mu, že dá hattrick, to se nakonec bohužel nepovedlo, ale jsem rád, že se prosadil a snad se vrátí do té střelecké formy a pohody v jaké ho známe."

Petr Kučera: Potřebovali bychom fotbalové branky

„Utkání se mi hodnotí hodně špatně. Takovýto zápas by měl skončit jiným výsledkem, než šest dva," hlesl trenér Interobalu Plzeň Petr Kučera a uznal: „Domácí vyhráli zaslouženě, protože měli lepší individuality, než my. Byli lepší v zakončení než my."

Plzeň měla mnoho šancí, které skončily ale nevyužity. „Měli jsme dost šancí na to, aby byl závěr vyrovnanější a zajímavější pro diváky. Myslím si, že to vědí i sami hráči. Bohužel je to křeč a nezbývá, než Benagu pogratulovat," pokrčil rameny plzeňský kouč.

Promarněné šance hosty v konečném součtu mrzely. „Na Benago se nám dlouhodobě celkem daří, a to i v hale ve Zruči nad Sázavou, tudíž jsme si věřili. Bohužel jsme ale neproměnili své šance. Možná kdyby tu byly fotbalové branky, nebo nevím. Kdybychom využili alespoň polovinu šancí, tak to mohlo být hodně zajímavé. Myslím si, že se Benago chvílemi trochu třáslo, ale závěr zvládlo zkušeně," uzavřel Petr Kučera.

Benago Zruč nad Sázavou – Interobal Plzeň 6:2 (3:1)

Branky: 6. Rodek (Leonardo), 8. Rodek (André Galvao), 12. Diego (Marcelo), 28. Diego (André Galvao), 34. André Galvao (Cristiano), 39. Brahimi (Marcelo) – 6. Forman (Vnuk), Böhm (Koc). Rozhodčí: Filip Štěřík – Miroslav Chládek. ŽK: Gabčo – Forman. Bez ČK. Diváci: 150. 

Benago: Cristiano (Bezstarosti) – Rodek, Marcelo, Brahimi, André Galvao, A. Simitči, Diego, Leonardo, Gabčo, Dvořák, Hochman. Trenér Beni Simitči. 

Interobal Plzeň: Prekop (Landrgott) – Mižár, Vnuk, Kasýk, Forman, Mariánus, Koc, Stejskal, Böhm, Šebek, Like, Dobiáš, Rozboud. Trenér Petr Kučera.

Profil haly

SH Zruč n/S.

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kapacita 250 diváků
Vstupenky 50 Kč