Pražané vedli poté, co Sláma naservíroval míč před prázdnou bránu Joštovi. Jenže i Helas předvedl své umění. D. Cupák skvěle uvolnil Lercha a ten vyrovnal na 1:1. Do přestávky přeci jen vedla Sparta: Michal Holeček posunul míč do strany na Havrdu, který téměř z nulového úhlu překonal Šimona.

Po přestávce nabídla Sparta vyrovnání Vojtěchovi Cupákovi, který zachytil rozehrávaný aut a poslal míč do prázdné brány - 2:2. Zápas se lámal ve 36. minutě. Nejprve hostující Křemen nastřelil míč na zadní tyč, kde se podařilo krkolomně skórovat Vodeckému. V téže minutě pak Holeček dostal dlouhý pas od Havrdy, uvolnil se do středu hřiště a tvrdou ranou zamířil přesně k tyči domácí brány - 2:4.

Jan Loup, trenér Helasu: "Musím říct, že se zápas lámal za stavu dva-dva, kdy jsme byli lepší, aktivnější a nedali jsme tři stoprocentní šance. Po dlouhé době musím konstatovat, že jsme prohráli nezaslouženě. Čekali jsme, že Sparta musí vyhrát. Na palubovce mi chyběl David Frič, který ukončil kariéru, což nám uškodilo, protože jsem poprvé viděl hrát Spartu disciplinovaně. Bez nějakých faulů a zbytečných gest. Šlo úplně o jinou Spartu, než s Fričem na hřišti. Myslím si, že vyhrál šťastnější. My jsme měli zápas za stavu dva-dva rozhodnout. Šancí jsme měli dost."

David Frič, trenér Sparty: "Myslím si, že první půli jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme ji vyhráli dva-jedna. Do druhé půle jsme vstoupili pasivně. Soupeř měl navrch a dal nám po hrubé chybě gól na dva-dva. Helas měl v tu chvíli více ze hry a vytvářel si šance, které jsme se štěstím přestáli. Poté jsme dvěma slepenými brankami otočili zápas na svou stranu. Upřímně řečeno, zápas byl hodně remízový."

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152