V prvním poločase měli nejblíže k brance domácí, ale brankář David Šimon se zaskvěl proti dorážkám Hudačka. Ve druhé půli byl blízko brance ten samý hráč, ale Šimon ho znovu vychytal.

Na druhé straně nejprve Vojtěch Cupák orazítkoval tyč Zrzavého branky a pak přišla 37. minuta: David Cupák si na středu hřiště narazil míč s Lerechem a nekompromisní ranou poslal míč k tyči domácí svatyně - 0:1. Tango pak muselo hrát power play, ale zbrzdila ho nepřesnost a pozorný Šimon v bráně Helasu. 

Jiří Šterba, prezident FC Tango Brno: "Jsem zklamaný, protože jsme chtěli vyhrát, ale nemáme ani bod. K tomu to celou dobu směřovalo, že derby skončí raritou - poprvé v historii nula-nula. Nakonec jsme dostali gól z jediné možné akce, která mohla přijít, když si to David Cupák narazil na hrotu a prostřelil jinak vynikajícího Zrzavého. Oboustraně se hrál špatný zápas, bez šancí a opatrný. Opticky se snažili kluci z Helasu hrát, ale hrálo se prakticky bez šancí. Druhý poločas byl na příležitosti trochu bohatší, ovšem celkově z pohledu diváka to byl špatný duel. Naprostá hrůza."

Jan Loup, trenér Helasu Brno: "Poprvé v historii hrálo Tango proti nám těžkého zanďoura. To samé, co hrálo na Krokodýlu. Spoléhalo na rychlé brejky. My jsme zvolili podobnou taktiku, ale pak jsme začali jednu čtyřku presovat. Šlo o takové taktické šachy a čekalo se na první gól. V prvním poločase jsme měli tři pološance. Tango mělo také dvě. Nechci říkat, že vyhrál lepší, ale vyhrál šťastnější. Jsem rád, že jsme dali ten gól. Kluci zápas odmakali. Už jsem si říkal, že jsem snad ještě ve futsalu výsledek nula-nula nezažil, ale tři minuty před koncem jsme skórovali, a výsledek jsme pak udrželi."

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152