Futsalisté Chrudimi byli v prvním poločase více na balonu, ale i Tango se prezentovalo zajímavým futsalem. Nebezpečné byly hlavně jejich brejky. Blízko 250. brance byl brněnský Belej, ale Žďánský ho vychytal. Skóre se poprvé změnilo v 8. minutě a hned dvakrát. Poprvé uklidil Rešetár za Bočánkova záda nástřel Sidneiho. Následně Sidnei ukořistil míč a tvrdou ranou o tyč zvýšil na 2:0 pro Chrudim. Tango se vrátilo do hry ve 14. minutě, kdy Belej přiťuknul míč Svobodovi a ten tvrdou ranou pod břevno překvapil chrudimského brankáře – 2:1.

Na začátku druhé půle Chrudim ostřelovala tyče. Dvakrát „zazvonil“ Kovács a jednou i Rešetár. Ve 26. minutě měl domácí kapitán obrovskou šanci, ale prázdná brána zůstala pro Rešetára zapovězená. Z následné dorážky pak trefil již několikáté břevno. Smůlu Chrudim prolomila o dvě minuty déle. Roman Mareš prošťouchnul míč za beky na bratra Michala a ten pěkným obloučkem přehodil Bočánka – 3:1.

Deset minut před koncem se podařilo podruhé v zápase skórovat i Rešetárovi, který si naběhl na parádní Felipeho přihrávku a trefil se přímo mezi nohy brněnského gólmana – 4:1. Pátou branku ERA-PACKu vstřelil čtyři a půl minuty před koncem hrající trenér Dentinho, který tvrdou ranou nedal Bočánkovi šanci. Domácí tak gólově zúročili svůj velký tlak, trvající po celý druhý poločas.

Nakonec se své jubilejní trefy dočkal i brněnský kapitán Michal Belej. Chrudim pošesté faulovala a Belej z penalty snížil na 2:5. Vstřelil tak svůj 250. ligový gól a vstoupil do klubu elitních střelců českého futsalu.

Tečku za utkáním udělal ex-brněnský futsalista Michal Kovács, který uzavřel skóre zápasu v poslední vteřině střelou k tyči – 6:2.

Spálil jsem tři tutovky, přiznal Rešetár

Úvodní dvacetiminutovka byla minimálně výsledkově vyrovnaná. „V první půli jsme se nemohli dostat do tempa po UEFA Futsal Cupu. Měli jsme jen jeden rehabilitační trénink. Těžko jsme se rozhýbávali. Navíc jsme se trochu zvláštně střídali. Hráli jsme na dvě čtyřky a v jedné bylo pět lidí a v jedné šest. Chvílemi to bylo trochu chaotické,“ tvrdil kapitán Chrudimi Lukáš Rešetár a pokračoval v hodnocení: „V kabině jsme si pak řekli, že se musí něco změnit, a od druhé půle už jsme hráli dobře. Odskočili jsme na pět-jedna a zápas byl poklidnější. Zbytečně jsme pak nasbírali hodně faulů, ale zápas už to nezměnilo.“

K hattricku měl Rešetár hodně blízko. Dvakrát dokonce pohrdnul odkrytou bránou. „Dneska jsem spálil asi tři tutové šance. V první půli mi do míče sáhl na poslední chvíli soupeř a já už nestačil zareagovat. Ve druhém poločase jsem měl střílet z první, ale nějak se mi míč zadrhnul. Pak jsme se to snažil prorvat, ale pálil jsem do břevna. Měl jsem trochu smůly, ale nakonec jsem dal jinou šanci,“ oddychl si chrudimský kapitán.

Trenér brněnského Tanga Marian Berky hodnotil zápas kladně: „Chrudim je favorit a odehráli jsme s nimi celkem solidní utkání. Domácí měli stále převahu, ale měli jsme i několik šancí, hlavně v prvním poločase, které jsme neproměnili. Výsledek mohl být lepší. Ve druhém poločase nám docházely síly, proto jsme některé souboje vypustili. Ztratili jsme koncentraci a Chrudim toho využila. Nemuseli jsme dostat čtvrtý a šestý gól. Stačilo komunikovat. Hráči si nepřebrali soupeře. ERA-PACK vyhrál zaslouženě. Je to favorit na titul jako každý rok.“

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma