První poločas vypadal jednoznačně. Benago otevřelo skóre ve 14. minutě, kdy krásným obloučkem překonal Vozára reprezentant Rodek. O čtyři minuty později už domácí vedli 2:0. Cristiano našel dlouhým pasem Brahimiho a ten se nemýlil.

Benagu vyšel výborně i vstup do druhé půle. Po patnácti vteřinách udeřil na zadní tyči číhající Galvao – 3:0. Jenže postupem času přebírala inciativu aktivnější Sparta. Nejprve snížil Vodecký a ve 29. minutě se po hezké akci u lajny a tečované střele prosadil Sop – 3:2. Vyrovnání se Sparta dočkala ve 34. minutě, kdy se trefila posila. Zdeněk Sláma poslal nechytatelnou střelu – 3:3. Benago se v poslední minutě odhodlalo ke hře bez brankáře, Marcelo našel kolmicí Galvaa a ten se trefil přesně – 4:3. Vzápětí zkusila power play Sparta, ale míč jí sebral Fogaca a zamířil s ním do prázdné brány – 5:3.

Benago si tak v závěru pomohlo power play a získalo tři body. „Power play jsem měl naplánovanou během celého zápasu dle vývoje. Domluvil jsem se s kluky, že když budeme vést o tři góly, tak vezmeme power play a budeme hrát v přesile celý druhý poločas. Letos mám totiž složení na power play fantastické,“ těšilo domácího trenéra Beniho Simitči. „Chtěl jsem zápas zlomit pomocí power play a povedlo se. Věřili jsme si a hned jsme dali gól. Škoda, že jsme zápas nerozhodli za stavu tři-nula. Nedali jsme spousty šancí,“ litoval Simitči.  

Ve druhém poločase to vypadalo, že Benagu dochází baterky. „Celý zápas jsme opravdu presovali. Hráli jsme v sedmi, protože nemohl hrát Ago. Při čtvrtečním tréninku si natáhnul tříslo a nechtěli jsme riskovat. Únava se na nás pak projevila,“ přiznal Simitči a hledal další příčiny kolapsu: „Kluci začali mít strach, že se může něco stát. To bylo vidět u brankáře Cristiana, který si normálně věří, a najednou dostal gól po tečované střele a nevěděl, co se bude dít. Důležité je, že mám tři body. To je podstatné.“

Trenér pražské Sparty David Frič si po zápase uvědomil, že jeho tým ztratil body hlavně díky první půli: „Dneska jsme si zápas prohráli v první půli. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší než Benago. Myslím si, že do zápasu vstoupily i verdikty rozhodčích, kteří nám pískali naprosto zbytečné fauly. Snažili se zápas rozhodnout oni, což mě trochu mrzí, protože utkání mělo obrovskou kvalitu.“

Rozhodčí: Kaštánek – Matyš. Diváci: 150.

 

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110