Utkání začalo hodně zostra. Chrudim hned v první minutě netrefila odkrytou bránou a následně mohla inkasovat, když po hlavičce Sidneie zvonila tyč Tonovy brány. Ve 4. minutě už se hosté radovali. Dlouhý pas brankáře Jeronima zužitkoval parádním lobem Novotný – 0:1. Chrudim se snažila o vyrovnání, ale v 17. minutě přišel druhý zásah Teplic: Emerson prostrčil míč podél Tona a Alberto zakončoval do prázdné brány – 0:2.

Domácí se záhy oklepali. Roman Mareš získal míč pro svého bratra Michala, ten obešel dva hráče a přesnou ranou k tyči snížil na 1:2. Vyprodaná chrudimská hala hnala své miláčky ve druhé půli za vyrovnáním. Ve 27. minutě ještě Dentinho nastřelil tyč teplické brány, ale o tři minuty déle už bylo srovnáno. Alvarito přihrál patou Romanu Marešovi, jehož tečovaná dělovka skončila v šibenici Jeronimovy brány – 2:2.

Euforie Chrudimi teplické hráče doslova semlela. Ve 31. minutě dostal parádní míč po „ťukecu“ Alvarita s Felipem Brazilec Rodrigo a dokázal poslat ERA-PACK do vedení – 3:2. Tepličtí zkusili vyrovnat při power play, ale domácí své vedení ubránili a společně s fanoušky mohli začít slavit jedenáctý titul ve své klubové historii.

Nejlepším hráčem finálové série byl vyhlášen chrudimský Roman Mareš. Nejužitečnějším hráčem ligové sezóny byl hráči a funkcionáři zvolen Michal Belej z Tanga a fanouškovskou cenu pro Nejlepšího zahraničního hráče si odnesl Azem Brahimi z Benaga.

FK ERA-PACK Chrudim – FC Balticflora Teplice 3:2 (1:2)

Branky a nahrávky: 18. M. Mareš (R. Mareš), 30. R. Mareš (Alvarito), 31. Rodrigo (Alvarito) – 4. Novotný (Jeronimo), 17. Alberto (Emerson). Rozhodčí: O. Černý – Melničuk. ŽK: Ton, R. Mareš – Marcio, Alberto, Marcelo. Diváci: 800 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:1.

Chrudim: Ton (Žďánský, Olinha) – R. Mareš, M. Mareš, Dentinho, Alvarito – Rodrigo, Koudelka, Felipe, Kilmer, Slováček, Rešetár, Chmelík. Trenér Jaroslav Bartušek.

Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Giva, Marcio, Sláma, Sidnei – Novotný, Alberto, Holý, Emerson, Marcelo, Salák. Hrající trenér Giva.