Úvod utkání patřil Chrudimi. První tyčku zápasu nastřelil hostující Max. V 8. minutě se už skóre měnilo: Závar po standardní situaci vyřešil Rešetár přihrávkou na zadní tyč a César Paulo se nemýlil – 0:1. Ve 12. minutě bylo srovnáno. Slováček dělal kličku Kovácsovi, přišel o balon a domácí futsalista tvrdou ranou rozradostnil halu – 1:1.

Další branky přišly až v závěru první půle. Nejprve využil desítku Dentinho po šestém faulu domácího Marcela. Poté však domácí zahráli výborně power play. Kovács našel na zadní tyči Novotného a ten se z úhlu nemýlil – 2:2. V závěru mohly Teplice strhnout vedení na svou stranu, ale Kovács nastřelil z desetimetrové penalty tyč a podobně si vedl i v poslední vteřině Sidnei.

Vstup do druhé půle vyšel perfektně Teplicím. Marcio rozehrál aut na Kovácse a ten potvrdil svou střeleckou formu, když vymetl šibenici Žďánského brány – 3:2. Ve 25. minutě vybuchla teplická Stínadla znovu. Svůj trestný kop proměnil nadvakrát Sidnei – 4:2. Chrudim se vrátila do hry po zajímavé situaci. Rešetár našel krásně Dentinha, ten však ve skluzu zasáhl Jeronima. Brankář Teplic zůstal ležet, hra se nepřerušila a Dentinho pohodlně snížil na 3:4.

Chrudim vstala v prodloužení z „mrtvých“

Vyrovnané utkání přineslo dvě minuty před koncem i vyrovnaný výsledek. Chrudim dokonale využila power play, když Felipe našel skoro už v teplické brance Maxe – 4:4. A šlo se do prodloužení. Na konci první části se vrátily do vedení Teplice. Marcelo našel při power play Novotného, který z levé strany prostřelil Žďánského – 5:4.

I ve druhém prodloužení udeřili domácí. Ve 47. minutě posunul Sidnei míč do strany na Marcio, který se levačkou trefil přesně k tyči – 6:4. Rozhodnuto však nebylo. Dvě minuty před koncem využila power play i Chrudim. Trefil se M. Mareš po přihrávce Maxe – 6:5. A to nebylo vše. Po pár vteřinách zužitkoval Maxovu asistenci Alvarito a začínalo se od začátku - 6:6.

V tu chvíli měly Teplice pět faulů a vzápětí udělaly šestý, jenže Dentinho ani při opakovaném pokusu Jeronima nepřekonal. Nastřelil tyč. Zápas dospěl do penalt a v nich uspěli domácí 4:3, poté co v chrudimském dresu vůbec netrefili bránu Alvarito a Rodrigo. Vítěznou penaltu si připsal teplický Holý.

FC Balticflora Teplice – FK ERA-PACK Chrudim 7:6 pk (2:2, 2:2 – 1:0, 1:2 – 4:3)

Branky a nahrávky: 12. Kovács, 19. Novotný (Kovács), 23. Kovács (Marcio), 25. Sidnei, 44. Novotný (Marcelo), 47. Marcio (Sidnei), rozhodující pk Holý – 8. César Paulo (Rešetár), 16. Dentinho (pk), 28. Dentinho (Rešetár), 38. Max (Felipe), 48. M. Mareš (Max), 49. Alvarito (Max). Rozhodčí: Melničuk – O. Černý. ŽK: Sidnei, Marcio, Kovács, Giva - Felipe, César Paulo. Penalty: Alvarito X, Kovács 1:0, Felipe 1:1, Marcelo 2:1, Rešetár 2:2, Novotný 3:2, M. Mareš 3:3, Holý 4:3, Rodrigo X. Diváci: 550. Stav série: 1:0. Příští utkání: 21. května od 17:50 v Chrudimi (živě na ČT Sport).

Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Giva, Sláma, Marcelo, Alberto – Kovács, Marcio, Novotný, Holý, Emerson, Salák, Sidnei. Hrající trenér Giva.

Chrudim: Ton (19. Žďánský) – M. Mareš, R. Mareš, Alvarito, Max – Koudelka, Rodrigo, Dentinho, Felipe, Slováček, César Paulo, Rešetár, Chmelík. Trenér Jaroslav Bartušek.

Profil haly

SH Teplice

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kapacita 850 diváků (609 sedících)
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič ženy - 20 Kč, děti vstup zdarma