Futsalisté Benaga svého soupeře v první půli zaskočili a vedli ve 14. minutě 3:0 po trefách Brahimiho, Kilijána a Rodka. Pro Chrudim bylo klíčové, že dokázala do přestávky snížit na rozdíl jedné branky. Nejprve se trefil Rešetár a po něm i Chmelík.

Po přestávce patřila hra Chrudimi. Rodrigo vyrovnal na 3:3 a ve 24. minutě obrátil skóre Felipe. O minutu později už český mistr vedl po ráně Romana Mareše 5:3. Benago se ve druhé půli trefilo jen jednou, když na 4:7 snižoval při power play A. Simitči.

„Škoda, že jsme nedrželi první poločas tři-nula. To jsme chtěli,“ litoval po zápase trenéra Benaga Beni Simitči a své hráče pochválil: „Dneska hráli kluci na krev. Hlavně při napadání soupeře už hráli chlapsky a ne měkce. Hráči splnili vše, co jsme si řekli. Hráli na brejky a po vypíchnutí míče jsme chodili do protiútoků. Z toho jsme dávali góly. Po první brance Chrudimi šla naše psychika dolů. Zápas rozhodl pivot hostí César Paulo, který měl asistence na klíčové góly. Amrani ho v určitých momentech bránil špatně.“

Benago odehrálo lepší zápas než v prvním případě. „Po zápase jsem klukům poděkoval. Řekl jsem jim, že takovou porážku beru a všichni jsme si za odvedený výkon zatleskali. Nemám jim co vytknout. Odevzdali více než maximum. Chtěl bych pochválit Ondru Dvořáka. To byl nejlepší zápas jeho kariéry,“ vyzdvihl Simitči.  

Trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek si pochvaloval druhý poločas: „Chtěli jsme do zápasu vstoupit stejně jako v Chrudimi a vytvořit na soupeře tlak. To se nám dařilo, ale bohužel, dělali jsme při tom i chyby. Benago nás dokázalo třikrát potrestat. Do přestávky jsme dokázali stáhnout výsledek na jednu branku. Ve druhém poločase už jsme dokázali proměnit své šance a myslím si, že jsme odehráli výbornou druhou půlku. Zápas jsme převážili na svou stranu a zaslouženě jsme získali druhý bod.“          

FC Benago Zruč n. S. – FK ERA-PACK Chrudim 4:8 (3:2)

Branky a nahrávky: 2. Brahimi, 12. Kiliján (Rodek), 14. Rodek (Lištván), 32. A. Simitči (Lištván) – 16. Rešetár (Rodrigo), 18. Chmelík (Koudelka), 23. Rodrigo (César Paulo), 24. Felipe (César Paulo), 25. R. Mareš (Max), 28. César Paulo (Rodrigo), 30. Max (R. Mareš), 35. Max (Dentinho). Stav série: 0:2.

Benago Zruč: Bezstarosti – A. Simitči, Rodek, Lištván, Brahimi, Amrani, Dvořák, Kiliján, Stýblo, Hochman. Trenér Beni Simitči.

ERA-PACK Chrudim: Žďánský – Koudelka, Chmelík, R. Mareš, M. Mareš, Max, Dentinho, César Paulo, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek. 

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110