Jako první překonal hostujícího brankáře Bezstarosti domácí Michal Mareš. V tu chvíli se však hrálo na jednu bránu. Chrudim presovala svého soka i ve druhé půli a přidávala další branky. Skóre se nakonec zastavilo na čísle 8:2.

„Benago jsme po celý zápas presovali. Oni odehráli zápas v šesti hráčích. V první půli jsme měli hodně šancí, ale dali jsme pouze dva góly. Ve druhém poločase jsme už příležitosti proměňovali. Výsledek mohl být vyšší, ale skóre osm-dva je pro nás dobré. Líbila se mi i naše hra,“ přiznal po zápase autor první trefy zápasu Michal Mareš.  

Chrudim se zápas od zápasu lepší. „Rozhodně jde forma nahoru. Vrátili jsme se k systému, který jsme praktikovali dříve,“ řekl Mareš a dodal: „V prvním poločase jsme hráli na tři čtyřky a dostávali soupeře pod tlak. Začínáme si zase zvykat na hru ve čtyřkách a hrajeme trochu jiný styl, než jsme hráli. Věřím, že to bude ještě lepší.“

Trenér Benaga Beni Simitči chtěl první duel vyhrát, ale místo toho jeho mančaft padl. „Porážka je vysoká,“ uznal a pokračoval v hodnocení zápasu: „Koncentrace byla docela dobrá, dokud jsme nedostali první branku. Dneska nás rozhodil Capeta, který udělal strašně moc chyb. Po jeho chybách jsme dostali hodně gólů. Chtěl to vzít sám na sebe, ale zapomněl, že z pozice posledního hráče nesmí tyto věci dělat. Na tom jsme se před zápasem domluvili. Capeta je od toho, aby nás uvolnil z tlaku a chodil jeden na jednoho. Když byl za půlí, tak jsme dali dvě branky.“

V závěru už hráči Benaga nemohli. „Ke konci jsme odpadli i fyzicky. Nemůžeme hrát proti dvanácti hráčům ERA-PACKu. Já jsem točil šest až sedm hráčů. Výsledek je trochu krutý, ale Chrudim má lepší kádr a nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat,“ řekl Simitči.

Třetí žlutou kartu obdržel Brazilec Capeta. „Mrzí mě, že nebude hrát Capeta, který dostal dvacet metrů od brány třetí žlutou kartu za normální faul. Prosil jsem rozhodčí, ať v play off pískají dle play off norem. Za nesmyslný faul dostal hned žlutou kartu,“ nechápal trenér zručského celku.  

FK ERA-PACK Chrudim – FC Benago Zruč n. S. 8:2 (2:0)

Branky a nahrávky: 16. M. Mareš (Alvarito), 18. César Paulo (Rodrigo), 22. vlastní, 25. Felipe (Rodrigo), 26. R. Mareš (Max), 29. R. Mareš (M. Mareš), 34. Alvarito (Max), 37. Felipe (Chmelík) – 24. Capeta (Brahimi), 40. Stýblo (Capeta). Rozhodčí: Milner – Šmíd. ŽK: Capeta (BEN). Diváci: 312.

Chrudim: Ton (Žďánský) – Koudelka, Chmelík, R. Mareš, M. Mareš, Max, Dentinho, César Paulo, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.

Benago Zruč: Bezstarosti – A. Simitči, Rodek, Lištván, Brahimi, Amrani, Capeta, Dvořák, Kiliján, Stýblo, Hochman. Trenér Beni Simitči. 

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004