Futsalisté Teplic zahájili zápas o poznání lépe, než v předchozích případech, ale brankář Pytloun Spartu po sérii rohů a střel podržel. Na druhé straně nastřelili Pražané tyč Jeronimovy brány. Skóre se poprvé měnilo až v 7. minutě, kdy vybídnutí Jeronima zužitkoval Novotný. Do přestávky přidaly Teplice i druhou branku, když chybu v rozehrávce vystihl Marcelo a skóroval do prázdné sparťanské brány – 2:0.

Ve druhém poločase se střídala power play na jedné i druhé straně, ale těžily z ní hlavně Teplice. Za stavu 5:0 se na palubovku podívali i domácí Holý se Salákem. Diváci ihned mohli sledovat jejich futsalový koncert. Holý dvakrát během jedné minuty nabídl gól Salákovi a ten nepohrdnul – 7:0. Minutu poté zkompletoval Michal Salák hattrick po přihrávce Slámy a zápas byl rozhodnut. V závěru utkání se ještě blýskla mladá sparťanská dvojice. Křemen nahrával a Kuč svým povedeným obloučkem překonal Kalinu – 8:1.

Frič: Chtěli jsme ukázat, jak je power play Teplic nudná

Teplický zadák Michal Kovács byl s průběhem zápasu spokojený: „Podle mě šlo o první zápas, kdy jsme hráli naši hru. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Sparta neměla šanci a dala gól až za stavu osm-nula. Myslím si, že jsme byli jednoznačně lepší.“

Čerstvý vítr přinesla na palubovku dvojice Holý – Salák. „Hru oživili, ale podle mě by se rozhodlo i v první půli, jenže Sparta hrála dlouho power play a držela balon. Nechtěla hrát, tak jsme jenom bránili. Ve druhé půli, když jsme hráli vyrovnanou partii, tak jsme je jednoznačně přehráli.“ Česká čtyřka zahrála velmi dobře, dostane teď více prostoru? „To je věc trenéra. Když nehráli kluci od začátku, tak poté vždy nastoupili, a pravidelně se střídáme,“ odpověděl Kovács.

Podle českého reprezentanta v barvách Teplice bude jeho tým hrát finále s Chrudimí. „Zápas bude zřejmě vyrovnaný. Oba týmy jsou výborné. Postoupí určitě Chrudim, protože Benago není pro ERA-PACK momentálně soupeř. Bude to velká bitva,“ sliboval Kovács.

Sparta hrála v utkání dlouho power play, ale branku z této výhody nedala. „Nám power play šla. Chtěli jsme ji takto hrát,“ usmíval se trenér Sparty David Frič a vysvětlil proč: „Chtěli jsme Teplicím ukázat, že držet balon při power play není cílem tohoto sportu. Chtěli jsme držet míč a byli jsme zvědaví, jak se na to budou Teplice tvářit. Viděl jsem znechuceného Marcela, jako dlouho nikoho. Je to jen o tom, že pokud se futsal pojme takto, tak přestává být sportem.“

Přesto Sparta prohrála jasně 1:8. „To, že jsme dnes zápas nezvládli, přisuzuji taktické nevyzrálosti. Kdybychom hráli power play celý zápas, tak to skončilo jedna-nula. Máme se však ještě co učit, proto takový výsledek. Jestli to skončilo osm-jedna nebo dva-jedna, je úplně jedno. Tato série nám dala hodně moc do příští sezóny. Chci za to klukům poděkovat. Odvedli spousty práce. Věřím, že příští rok dopadneme lépe než letos,“ řekl Frič.

V závěru se blýskli talentovaní hráči Křemen s Kučem. „Oba hráči mají obrovský potenciál do budoucna, ale je to jen na nich,“ zdůraznil David Frič a dodal: „Musí na sobě dál pracovat, protože za rozhodnutého stavu je to strašně krásné, ale je potřeba takové věci dělat v době, kdy se zápas láme. Věřím, že jednoho dne budou tito dva hráči ve Spartě táhnout celý tým. Mají velký potenciál.“

FC Balticflora Teplice – AC Sparta Praha 8:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 7. Novotný (Jeronimo), 19. Marcelo, 23. Alberto (Sláma), 25. Sidnei, 28. Marcio (Jeronimo), 36. Salák (Holý), 36. Salák (Holý), 37. Salák (Sláma) – 40. Kuč (Křemen). Rozhodčí: Melničuk – Milner. ŽK: Kovács, Alberto – Pytloun, Doša. Diváci: 200. Konečný stav série: 3:0, postupují Teplice.

Teplice: Jeronimo (35. Kalina, Krišal) – Giva, Kovács, Marcio, Holý, Sláma, Emerson, Alberto, Novotný, Sidnei, Salák, Marcelo. Hrající trenér Giva.

Sparta Praha: Pytloun – Mažári, Stejskal, Kuč, Holeček, Zapletal, Tichý, Sop, Dlouhý, Rott, Křemen, Havrda, Vodecký, Doša. Trenér David Frič. 

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282