Přitom lépe rozehráli zápas opět Pražané. V 15. minutě otevřel skóre mladíček Tichý. Jenže Teplice do přestávky skóre obrátily. V 18. minutě vyrovnal Alberto a těsně před přestávkou vstřelil druhou branku Giva.

Ve druhé půli padaly góly už jen do sparťanské sítě, když se postupně trefovali Novotný, Marcelo a podruhé v zápase hrající trenér vlků Giva.

„Myslím si, že jsme odehráli stejně kvalitní utkání jako v Teplicích. Bohužel, neproměnili jsme šance. Soupeř odehrál lepší zápas, proto zápas skončil výsledkem jedna-pět. Utkání rozhodla sporná branka na dva-jedna. Asi byla, ale rozhodčí ji absolutně nemohl vidět. Chtěl bych Teplicím pogratulovat k lepšímu výkonu, ale před svými hráči smekám klobouk. Zápas odjezdili do poslední minuty. Takto se hraje semifinále play off,“ chválil své hráče trenér Sparty David Frič.

Hru Sparty pochválil i kapitán Teplic Zdeněk Sláma: „Sparta hrála opět výborně. Byla lepší a řekl bych, že hrála lépe, než u nás. Na druhou stranu byl tentokrát výsledek jednoznačnější. Možná i pro Spartu nezasloužený. Musíme začít makat, protože jsme blízko finále. Pokud postoupíme, tak musíme hrát úplně jinak a hlavně na sto procent. Výhra je však důležitá. Opět jsme ukázali, že umíme otáčet nepříznivé skóre, což je dobré.“

AC Sparta Praha – FC Balticflora Teplice 1:5 (1:2)

Branky a nahrávky: 15. Tichý (Holeček) – 18. Alberto (Marcelo), 20. Giva (Marcelo), 26. Novotný, 28. Marcelo (Alberto), 38. Giva. Rozhodčí: Vomastek – Rybka. ŽK: Doša, Tichý (oba ACS). Diváci: 180. Stav série: 0:2.

Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Holeček, Sop, Doša, Dlouhý, Mažári, Havrda, Kuč, Stejskal, Tichý, Zapletal, Křemen, Rott. Trenér David Frič.

Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Sláma, Marcio, Holý, Sidnei, Kovács, Novotný, Giva, Salák, Alberto, Marcelo, Emerson. Hrající trenér Giva. 

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646