Sparta měla famózní začátek zápasu a presování soupeře se jí vyplatilo. Nejprve po chybě v domácí obraně posunul míč patou Zapletal na Došu, který ve 2. minutě otevřel skóre – 0:1. Poté v 7. minutě chyboval na půlce hřiště domácí Alberto a Holeček svůj samostatný únik proměnil tvrdou ranou pod břevno – 0:2.

Domácí se vrátili do zápasu na konci první půle, kdy dvakrát udeřili během power play. Nejprve zůstal před bránou osamocený Marcelo a krátce po něm dorazil na zadní tyči míč do prázdné brány Sidnei po Marciově pasu – 2:2.

Po přestávce se na palubovce objevil i teplický Novotný, který se stal záhy klíčovou osobností zápasu. Dvěma milimetrovými přihrávkami připravil gól pro Marcela i Givu a Teplice vedly ve 30. minutě 4:2. Sparta zkoušela power play, ale bez výsledku. Pomohl ji však tečovaný míč po přihrávce Dlouhého, se kterým si Zapletal poradil na jedničku – 4:3. V poslední minutě měla Sparta ještě dvě tutovky na vyrovnání. Tu první do prázdné brány zahodil Dlouhý a následně neprostřelil Jeronima ani Zapletal.

Zdeněk Sláma: Vidíme se ve finále, což je špatně

Úvod utkání patřil Spartě, která byla lepší. „Myslím si, že jsme byli horší celý zápas,“ překvapil kapitán Teplic Zdeněk Sláma a vysvětlil proč: „Pomohla nám pouze power play. Při hře čtyři na čtyři hrála Sparta lépe. Dělali jsme chyby a ztráceli jsme balony. Není výmluva, že jsme skoro měsíc nehráli, ale je to pravda. Na naší hře byla pauza znát. Sparta byla v herním rytmu. Na druhou stranu se na to opravdu nechci vymlouvat. Hrajeme semifinále play off, takže musíme přidat.“

„Přijde mi, že jsme už ve finále. Všichni o tom mluví, že se bude hrát finále Teplice – Chrudim. Ještě tam nejsme,“ zdůraznil Sláma a dodal: „Sparta ukázala, že se nás nebojí. Hrála výborně, napadala nás a nezalezla. Připravovali jsme se spíš na to, že bude soupeř zalezlý v obraně. Jsem rád, že nás Sparta potrápila. Alespoň se probereme a nastartujeme se k našim starým dobrým výkonům.“

Trenér Sparty David Frič byl na své svěřence po zápase hrdý: „Porážku přisuzuji dvěma věcem. Za prvé mají Teplice obrovskou kvalitu a i přes ten průběh byly v zápase lepší a vyzrálejší. Za druhé si myslím, že se hrál vyrovnaný zápas, ale domácí své šance proměnili. My jsme dvě velké šance na konci nedali. Je fakt, že gól na tři-čtyři byl hodně náhodný, ale to k tomu patří. Za všechny kluky dnes mohu říct, že odehráli zápas na sto padesát procent. Je to asi maximum, co jsme schopni zahrát. O to více mě mrzí, že jsme zápas nedotáhli do prodloužení.“

FC Balticflora Teplice – AC Sparta Praha 4:3 (2:2)

Branky a nahrávky: 17. Marcelo (Sidnei), 19. Sidnei (Marcio), 28. Marcelo (Novotný), 30. Giva (Novotný) – 2. Doša (Zapletal), 7. Holeček, 37. Zapletal (Dlouhý). Rozhodčí: Kaštánek – Mráz. ŽK: Havrda, Vodecký (oba ACS). Diváci: 300. Stav série: 1:0.

Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Sláma, Marcio, Holý, Sidnei, Kovács, Novotný, Giva, Salák, Alberto, Marcelo, Emerson. Hrající trenér Giva.

Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Holeček, Sop, Vodecký, Dlouhý, Mažári, Havrda, Kuč, Stejskal, Tichý, Zapletal, Rott, Doša. Trenér David Frič.

II. zápas semifinále: Sparta Praha -  Balticflora Teplice (pá 1. 5., 18:00, Aréna Sparta)

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282