Dlouho očekávaný vstup do nového ročníku nejvyšší futsalové soutěže přinesl velkou bitvu o každý metr hrací plochy. Teplice vstoupily do duelu o poznání aktivněji a v prvních minutách byly na hrací ploše velmi vidět. Chrudimské barvy však držel nad vodou vynikající brankář Ton, který likvidoval jednu šanci za druhou v podání elitní teplické formace, která byla složená z brazilských hráčů. Na chrudimské straně byl aktivní zejména Lukáš Rešetár, jeho příležitosti však branku Teplic příliš neohrozily.

Vše důležité se v chrudimské sportovní hale odehrálo až po přestávce. Náboj do zápasu stanovil pět minut po pauze Michal Holý, který využil Kilmerova zaváhání a přesnou ranou k tyči propálil brankáře Tona. Z vedení se však Tepličtí příliš dlouho neradovali, o minutu později se balon dostal na polovině hřiště k Felipemu, jenž po parádní individuální akci rozjásal domácí fanoušky. Během chvíle však roli hrdiny vystřídala mnohem méně populární pozice. Jako poslední hráč totiž ztratil balon, přenechal ho Marcinaovi a ten jeho hrubé zaváhání tvrdě potrestal.

Chrudimští se snažili o vstřelení vyrovnávací branky a postupem času začali stupňovat svůj tlak, k čemuž přispěla také hra bez brankáře. Rozlišovací dres si oblékl Max a byl to právě on, kdo tvrdou ranou orazítkoval tyč teplické branky. Tlak ERA-PACKu byl přerušen gólem přes celé hřiště v podání Jeronima, vítr z plachet chrudimským hráčům však třetí branka nesebrala. Mohutný závěr přinesl pouze snížení na rozdíl jediného gólu z hlavy Lukáše Rešetára, více však již domácí nestihli. V úvodním kole tak Balticflora porazila desetinásobného mistra z Chrudimi 3:2.

FK ERA-PACK Chrudim - FC Balticflora Teplice 2:3 (0:0)
Branky: 27. Felipe, 37. Rešetár (Alvarito) - 26. Holý (Emerson), 29. Sidnei, 36. Jeronimo
Chrudim: Ton, Olinha, Žďánský - Chmelík, Mareš M., Max, Kilmer, Alvarito, Rešetár, Slováček, Felipe
Teplice: Jeronimo, Kalina -Emerson, Marcinao, Holý, Sidnei, Novotný, Giva, Salák, Sláma, Kiliján


Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma