Dlouho očekávaný vstup do nového ročníku nejvyšší futsalové soutěže přinesl velkou bitvu o každý metr hrací plochy. Teplice vstoupily do duelu o poznání aktivněji a v prvních minutách byly na hrací ploše velmi vidět. Chrudimské barvy však držel nad vodou vynikající brankář Ton, který likvidoval jednu šanci za druhou v podání elitní teplické formace, která byla složená z brazilských hráčů. Na chrudimské straně byl aktivní zejména Lukáš Rešetár, jeho příležitosti však branku Teplic příliš neohrozily.

Vše důležité se v chrudimské sportovní hale odehrálo až po přestávce. Náboj do zápasu stanovil pět minut po pauze Michal Holý, který využil Kilmerova zaváhání a přesnou ranou k tyči propálil brankáře Tona. Z vedení se však Tepličtí příliš dlouho neradovali, o minutu později se balon dostal na polovině hřiště k Felipemu, jenž po parádní individuální akci rozjásal domácí fanoušky. Během chvíle však roli hrdiny vystřídala mnohem méně populární pozice. Jako poslední hráč totiž ztratil balon, přenechal ho Marcinaovi a ten jeho hrubé zaváhání tvrdě potrestal.

Chrudimští se snažili o vstřelení vyrovnávací branky a postupem času začali stupňovat svůj tlak, k čemuž přispěla také hra bez brankáře. Rozlišovací dres si oblékl Max a byl to právě on, kdo tvrdou ranou orazítkoval tyč teplické branky. Tlak ERA-PACKu byl přerušen gólem přes celé hřiště v podání Jeronima, vítr z plachet chrudimským hráčům však třetí branka nesebrala. Mohutný závěr přinesl pouze snížení na rozdíl jediného gólu z hlavy Lukáše Rešetára, více však již domácí nestihli. V úvodním kole tak Balticflora porazila desetinásobného mistra z Chrudimi 3:2.

FK ERA-PACK Chrudim - FC Balticflora Teplice 2:3 (0:0)
Branky: 27. Felipe, 37. Rešetár (Alvarito) - 26. Holý (Emerson), 29. Sidnei, 36. Jeronimo
Chrudim: Ton, Olinha, Žďánský - Chmelík, Mareš M., Max, Kilmer, Alvarito, Rešetár, Slováček, Felipe
Teplice: Jeronimo, Kalina -Emerson, Marcinao, Holý, Sidnei, Novotný, Giva, Salák, Sláma, Kiliján


Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004