Rozhodující bitva mezi Benagem a Tangem se nesla ve znamení taktiky, pevných obran a skvěle chytajících brankářů. Lépe do zápasu nastoupili domácí, když hned ve druhé minutě trefil tyč Amrani. Na jeho pokus navázalo Benago střelami Kilijána a Rodka, ale stav zůstával stále 0:0. Hosté se poprvé osmělili po šesti minutách, ale Bezstarosti Zárubu vychytal. První poločas byl plný osobních soubojů a útoky obou soupeřů končily dříve, než začaly. Možnost na otevření skóre měl těsně před poločasovou pauzou Capeta, ale tváří v tvář na Kubíčka nevyzrál. Mužstva se tak odebrala do šaten za bezbrankového stavu.

Druhý poločas otevřela pohledná spolupráce Rodka s Lištvánem. Rodek prošel středem palubovky, posunul míč doleva na Lištvána, který měl před sebou prázdnou branku, a tak snadno otevřel skóre – 1:0. Ve 24. minutě to na palubovce zajiskřilo, když šel Kiliján sám na Kubíčka a byl zezadu faulován Brůnou. Hráč Tanga viděl červenou kartu, oslabil svůj tým, navíc Benago dostalo možnost zahrávat trestný kop z hranice vápna. Rodkův pokus ale hráči Tanga odrazili na roh. Přesilovou hru Benago nezúročilo, naopak největší šanci měl Mareš, ale jeho patička skončila těsně mimo.

Tango se srdnatě snažilo vybojovat vyrovnání, ale nepomohla mu k němu ani pětiminutová power play. Závěrečné minuty patřili zručskému brankáři Bezstarosti. Nejprve reflexivně vytáhl tečovaný pokus a následně měl i notnou dávku štěstí, když Zárubův projektil skončil na tyči. Pak už mohly propuknout zručské oslavy. Benago postoupilo po výhře 1:0 do semifinále a zajistilo si nejhůře konečné třetí místo.

Beni Simitči: Klobouk dolů před hráči. Náš cíl je splněn

„Tým, co tady je, ukázal svou pravou tvář. Hráči hráli každý za sebe, nechali duši na hřišti a ukázali, že se dá porazit každý a to i výsledkem jedna-nula,“ chválil své svěřence trenér Benaga Zruč nad Sázavou Beni Simitči.

V semifinále čeká Benago obhájce titulu - Chrudim. „Jestli semifinálová série skončí postupem Chrudimi tři-nula nebo tři-jedna na zápasy, to nás teď už nezajímá. Samozřejmě ale nic nevzdáváme, ale každý ví, že Chrudim bude velký favorit. Navíc pro mě osobně je favoritem na titul, a to i přesto, že pro Teplice hovoří jednoznačně čísla po základní části. Naším cílem bylo potvrdit třetí místo v lize, abychom měli bronz. Ten už nám nikdo nevezme, navíc jsme třetí po dvou bezpochyby nejlepších týmech soutěže - Teplicích a Chrudimi,“ uvedl Simitči.

Trenér Simitči po zápase také zareagoval na odchod brankáře Vahaly a Ramireze: „Zaplaťpánbůh, že toto nebyla normální válka, ale pouze válka futsalová. Kdyby se série zvrhla v opravdovou válku, tak dezertéři Ramirez s Vahalou by stanuli před vojenským soudem a byli by tvrdě potrestáni. Takhle se nemusí bát, byli už potrestáni futsalově, a to tím, že přišli o dva skvělé zápasy čtvrtfinále a o zápasy s Chrudimí v semifinále. Nakonec i o bronzové medaile, které si nezaslouží.“

Nová jednička Benaga Tomáš Bezstarosti svůj tým v závěru podržel. „Byl excelentní. V týdnu jsme si rozebrali jeho malé chyby, které udělal ve čtvrtém zápase v Brně. Věděl přesně, co se stane, když bude mít při power play soupeře Belej a v závěru se mu to vyplatilo. Na konci nás zachránil. Ale nejen on, ale všichni kluci hráli na krev. Klobouk dolů před nimi, sám nevím, kde sebrali takovou sílu,“ smekl před svými hráči na závěr Beni Simitči.

Vlastimil Bartošek: Rozhodly naše neproměněné šance

„Obě mužstva hrála velmi opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu, protože bylo jasné, že kdo dá první gól, bude ve velké výhodě. Benago gól dalo, my ne. Bohužel. Šance jsme na to měli. Zápas byl ale vyrovnaný a pro diváky určitě atraktivní,“ řekl bezprostředně po pátém zápase s Benagem trenér brněnského Tanga Vlastimil Bartošek a navázal: „Mrzí nás hodně čtvrté utkání série. Přistoupili jsme k tomu zápasu v první půli hodně laxně. Mohli jsme sérii rozhodnout, ale nepodařilo se nám to, protože jsme neproměňovali své šance.“

Tangu nepomohla ani power play. „Dnes jsme šance neproměnili, Benago jednu svou ano, když šli hráči tři na dva a výborně situaci vyřešili. Nepomohla nám ani power play, kterou jsme nesehráli špatně, byly tam tři gólovky, ale gólman Benaga zachytal výborně,“ pochválil soupeřova brankáře Bartošek. V posledních dvou duelech se nedařilo Belejovi se Zárubou. „Michalovi se v posledních dvou zápasech moc nedařilo. Benago Michala s Radimem dobře pokrylo a oni se nedokázali prosadit,“ uzavřel hodnocení brněnský kouč.

FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno 1:0 (0:0)

Branka a nahrávka: 22. Lištván (Rodek). Rozhodčí: Martin Černý – Libor Kaštánek. ŽK: Kiliján – Záruba, Vlček. ČK: 24. Brůna (T). Diváci: 150. Konečný stav série: 3:2, postupuje Benago.

Benago Zruč: Bezstarosti – A. Simitči, Rodek, Lištván, Brahimi, Amrani, Capeta, Dvořák, Kiliján, Stýblo, Hochman. Trenér Beni Simitči.

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Chadzidis, Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Belej, Záruba, Havel, Cenek, Prokeš. Trenér Vlastimil Bartošek. 

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110