Zápas se zlomil ve druhé polovině první půle a hned po přestávce. To už Chrudimští vedli 6:0 a věděli, že potřebné třetí vítězství je na dosah. 

„Vítězství se nerodil lehce. Na začátku zápase jsme měli několik šancí, ale brankář Helasu je pochytal,“ upozornil v hodnocení zápasu trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek a navázal: „Poté jsme do konce první půle dokázali v každém střídání vstřelit jednu branku a vedli jsme čtyři-nula. Povedl se nám vstup do druhé půle, kdy jsme během jedné minuty vstřelili dvě rychlé branky, a bylo rozhodnuto. Helas začal hrát power play na udržení balonu, aby nedostal více branek. Zápas se jen dohrával.“

Helas měl po cestě do haly poruchu. „Utkání začalo špatně. Auto první čtyřky přijelo tři minuty před zápasem. Kluci měli poruchu. Do čtrnácté minuty se však hrál super zápas. Měli jsme dvě velké šance, které jsme nedali. Po odrazu jsme pak dostali první branku. Následně jsme zahodili další šanci a Chrudim dokázala z třinácti metrů zvýšit na dva-nula. Od té doby jsme zápas pouze dohrávali. Všichni jsme rádi, že to máme za sebou,“ oddychl si brněnský trenér Jan Loup.  

FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 9:0 (4:0)

Branky a nahrávky: 12. Max (R. Mareš), 14. Rodrigo (César Paulo), 17. Max, 19. Felipe, 21. Slováček (M. Mareš), 22. Max (Slováček), 34. vlastní, 36. César Paulo, 39. Felipe (Rešetár). Rozhodčí: Milner – Šmíd. ŽK: César Paulo (EP). Diváci: 301. Konečný stav série: 3:0, postupuje Chrudim.

Chrudim: Žďánský (Ton) – Koudelka, Rodrigo, R. Mareš, M. Mareš, Felipe, Alvarito, Max, Dentinho, Rešetár, Chmelík, Slováček, César Paulo. Trenér Jaroslav Bartušek.

Helas Brno: Šimon (Večeřa) – Havel, D. Cupák, Vlach, Lacko, Ovčačík, Klimeš, Sýkora, V. Cupák, J. Lidmila, Hanuš. Trenér Jan Loup. 

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004