Skóre zápasu otevřeli hned po devadesáti sekundách domácí, když Kiliján dal jesličky obránci a následně překonal i brankáře Kubíčka – 1:0. Chvíli na to zabránilo Tango jisté brance, když Chadzidis ve skluzu odkopl míč, který směřoval do odkryté brány, kde navíc stál Marcel Rodek, který by míč za brankovou čáru dostal stoprocentně. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby tato situace skončila druhým gólem domácích. Branka z toho ale nebyla, a tak udeřilo z protiútoku na druhé straně. Chadzidis našel Beleje, který poslal míč pod padajícím Vahalou do sítě a srovnal.

Nerozhodný stav trval až do začátku 16. minuty. Po dvou promarněných šancích Benaga udeřilo Tango. Konkrétně Belej našel efektně Zárubu, který prostřelil střelou z první Vahalu. Podruhé se Záruba prosadil o dvě minuty později, když utekl obráncům, obhodil zručského brankáře a do odkryté branky zvýšil na 3:1. Hned po rozehrávce se míč dostal k brněnskému gólmanovi Kubíčkovi, který dlouhým výhozem našel hlavu Svobody a ten stanovil na poločasových 4:1 pro Tango. Třetí a čtvrtý brněnský gól dělilo pouhých osm sekund.

Místo toho, aby se Benago v úvodu druhé půle pokusilo o zvrat, přišel bleskový úder Tanga. Pouhých osm sekund po začátku druhého dějství zakončil krásnou kombinaci na jeden dotek, svým třetím gólem v utkání, Záruba. Ve 26. minutě se opakovala situace, kterou diváci viděli při čtvrtém gólu Tanga. Kubíček vyhodil přes celé hřiště míč a Svoboda hlavou přehodil Vahalu – 1:6.

Jiskru poslední naděje vykřesal pro Benago ve 29. minutě Lištván, ale když se následně během minuty trefil dvakrát Michal Belej, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Na trefy Beleje zareagovali ještě Capeta a Brahimi, ale Tango poté přidalo další dva údery. Nejprve se přes polovinu hřiště trefil do prázdné branky Brůna a na 10:4 navýšil Cenek. V čase 39:08 korigoval Lištván, ale poslední slovo mělo brněnské Tango. Svoboda narazil Vlčkovi, který šel sám na Rodka, který byl pátým hráčem při power play Benaga, a brněnský hráč mu nedal šanci a uzavřel gólové hody Tanga, zároveň stanovil konečný výsledek na 11:4 z pohledu hostí.

Beni Simitči: Zápas byl z naší strany totální propadák

„V dnešním utkání ukázali profesionálové, které mám v týmu, jak být neprofesionální. Hráli jsme bez zodpovědnosti, netakticky, špatně. Hráči si mezi sebou nepomáhali a riskovali v situacích, kdy se to nemá. Pak nás za to Tango trestalo trefami do prázdné branky,“ hodnotil třetí čtvrtfinálové utkání proti Tangu Brno bezprostředně po závěrečném hvizdu trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval: „Tohle byl zápas, který by se dal vzít a ukazovat podle něj trenérům na trenérských kurzech, nebo i hráčům, jak by hráč neměl hrát.“

Čtvrtý zápas se hraje v pátek 10. dubna v Brně. „Máme týden na to, abychom změnili všechno. Tohle nejsme prostě my. To byl zápas, který vůbec nevypadal, jako zápasy Benaga. Nepamatuji si, že by nám někdo dal na domácí palubovce ve Zruči nad Sázavou jedenáct gólů,“ hlesl Beni Simitči a na závěr dodal: „Zápas byl z naší strany totální propadák a v týdnu si musím bezpodmínečně promluvit s hráči, protože takhle se hrát prostě nedá.“

Vlastimil Bartošek: Oproti domácímu utkání jsme nedělali chyby

„Byli jsme jasně lepší. Trochu jsme změnili taktiku, zatáhli jsme obranu. To se nám vyplatilo. Kluci bránili velmi dobře a náš pokus hrát na brejky nám vyšel. Docela se nám dařilo i v zakončení, protože své šance jsme proměňovali a dávali góly. I díky tomu se nám hrálo dobře,“ zahájil pozápasové hodnocení spokojený trenér brněnského Tanga Vlastimil Bartošek a navázal: „Benago poté zkusilo hrát power play, protože chtělo zápas otočit, ale zase musím opakovat, že kluci výborně bránili a zaslouženě dotáhli utkání do vítězného konce.“

I přes vysoké vítězství trenér Bartošek ví, na co se bude muset před čtvrtým zápasem čtvrtfinále jeho tým v trénincích soustředit: „Musíme se ještě zaměřit na naši obranou fázi, a také na hru v power play, kdyby na ni došlo. V neposlední řadě také na držení míče, protože když jsme vedli, tak jsme nedokázali udržet míč na svých sálovkách.“

Tango hrálo bez chyb a odvezlo si ze Zruče nad Sázavou druhé vítězství. „Oproti domácímu zápasu jsme tentokrát nedělali chyby. Doma jsme udělali dvě velké chyby a Benago se dostalo do dvoubrankového vedení, a pak se mu hrálo dobře. Tentokrát jsme chybu neudělali, podržel nás i brankář Kubíček a postupně jsme si vybudovali náskok a zvítězili,“ zakončil brněnský kouč.

Benago Zruč nad Sázavou – Tango Brno 5:11 (1:4)

Branky a nahrávky: 2. Kiliján (Vahala), 29. Lištván (Capeta), 36. Capeta (Rodek), 37. Brahimi (Lištván), 40. Lištván (Amrani) – 4. Belej (Chadzidis), 16. Záruba (Belej), 18. Záruba, 18. Svoboda (Kubíček), 21. Záruba (Mareš), 26. Svoboda (Kubíček), 31. Belej, 32. Belej (Brůna), 38. Brůna, 39. Cenek (Brůna), 40. Vlček. Rozhodčí: Zdeněk Petr – Daniel Vomastek. ŽK: Amrani, Capeta – Mareš, Svoboda, Havel, Vlček.

Benago Zruč nad Sázavou: Vahala (26. Bezstarosti) – A. Simitči, Amrani, Brahimi, Dvořák, Kiliján, Capeta, Lištván, Rodek, Ramirez. Trenér Beni Simitči.

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Chadzidis, Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Šidla, Prokeš, Belej, Záruba, Havel, Cenek. Trenér Vlastimil Bartošek.

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110