Poprvé v zápase udeřila Chrudim, když se v 11. minutě prosadil César Paulo. Do přestávky zvýšil na 2:0 pro ERA-PACK další Brazilec Alvarito. Ten samý hráč otevřel skóre i ve druhé půli. Ve 31. minutě se Helas vrátil do hry trefou Lacka, ale skóre uzavřel minutu před koncem při domácí power play chrudimský kapitán Lukáš Rešetár.

„Z utkání mám dobrý pocit, naši kluci zápas odmakali,“ chválil své svěřence domácí trenér Jan Loup a pokračoval: „V podstatě se hrálo hodně podobné utkání jako v prvním případě. Dali jsme první gól, který nám nebyl uznán. Údajně šlo o faul na brankáře, ale rád se na to znovu podívám. Hrálo by se asi jinak, kdybychom vedli jedna-nula. Pak jsme si dali vlastní gól po takové teči. Za stavu nula-tři jsme zkoušeli na soupeře vlétnout a dali jsme gól, jenže čtvrtou branku jsme inkasovali při power play. Opět byl ve hře pomyslný kousíček štěstí, i když to přeje připraveným. Chrudim byla lepší a gratuluji ji.“

Trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek byl po zápase spokojený: „Nešlo o jednoduché utkání, jak jsme předpokládali. Domácí se snažili bránit od poloviny, což nám dělalo problémy. Vytvořili jsme si šance, ale nedokázali je proměnit. Do přestávky jsme nakonec vstřelili dva góly, což nás uklidnilo. Ve druhé půli jsme zvýšili náskok a bezpečně dokráčeli pro další bod v sérii.“

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 1:4 (0:2)

Branky a nahrávky: 31. Lacko (Havel) – 11. César Paulo, 17. Alvarito (Max), 26. Alvarito (César Paulo), 39. Rešetár. Rozhodčí: Matyš – Kaštánek. ŽK: D. Cupák – Alvarito. Stav série: 0:2.

Helas Brno: Šimon (Večeřa) – Vlach, Lacko, Ovčačík, Hanuš, Klimeš, D. Cupák, Lerch, J. Lidmila, Šplíchal, Havel, Havlík. Trenér Jan Loup.

Chrudim: Žďánský – R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, Rodrigo, Max, Dentinho, Felipe, Alvarito, Slováček, César Paulo, Rešetár, Chmelík. Trenér Jaroslav Bartušek. 

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152