ERA-PACK začal zápas výborně. Už ve 2. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Roman Mareš a jeho střela zapadla za tyč Šimonovy branky – 1:0. Ten samý hráč se radoval i v 7. minutě, když si nejprve „narazil“ s hostující obranou a pak bodlem rozvlnil síť podruhé. Helas hrál zataženě, ale ve 12. minutě dokázal snížit. David Cupák našel na zadní tyči volného Lacka a ten se nemýlil – 2:1.

Vzápětí však Brněnští ztratili nervy. Udělali šestý faul a Sýkora viděl během dvou minut dvě žluté karty za protesty. Nařízenou desítku však Michal Mareš neproměnil. Přesilovka se Chrudimi vůbec nepovedla a mohla být ráda, že po brejku Jakuba Lidmila zazvonila pouze tyč Žďánského brány.

I začátek druhé půle se domácí vydařil a opět v tom měl prsty Roman Mareš. Jeho střelu tečoval do protipohybu Šimona Brazilec Max – 3:1. Helas však ihned snížil na rozdíl jedné branky. Hosté rychle rozehráli trestný kop a Lerch vybídl ke skórování Davida Cupáka – 3:2. Ve 29. minutě mohl dokonce brněnský Cupák vyrovnat, ale své dvě šance trestuhodně zahodil.

ERA-PACK stále tlačil na pilu, ale až ve 31. minutě udeřil hned dvakrát a zápas rozhodl. Nejprve se tvrdou ranou z pravé strany prosadil Rešetár a hned po rozehrávce mu druhou připravil branku César Paulo – 5:2. Chrudim si i nadále tvořila šance, ale Šimon ve většině případech zasáhl dobře. To neplatilo ve 36. minutě, kdy Michal Mareš vybídl k pohodlnému skórování Alvarita – 6:2.

Bartušek: Roman Mareš na hřiště patří

Do 31. minuty Helas domácí tým pořádně trápil. „Zápas jsme zkomplikovali v prvním poločase, kdy jsme nevyužili několik šancí a hlavně jsme nevyužili desetimetrový kop. Potom jsme sehráli přesilovku čtyři na tři opravdu špatně. Ve druhém poločase se projevila naše kvalita. Proměněnými šancemi jsme odpor Helasu zlomili,“ oddychl si chrudimský trenér Jaroslav Bartušek.

Za výhrou Chrudim nasměroval prvními dvěma góly zkušený Roman Mareš. „Roman dneska ukázal, že na hřiště stoprocentně patří,“ zdůraznil trenér Chrudimi a pokračoval: „V prvním poločase vstřelil branky, byl hodně vidět a je jen otázka času, kdy si všechno sedne, protože máme za sebou opravdu náročných čtrnáct dní.“

Ve čtvrtek série pokračuje v Brně. „Budeme o další den odpočatější a uvolněnější. Mělo by nám to prospět. Zápas rozhodně nebude jednoduchý. Helas dobře brání a snaží se hrát zezadu. Chodí do rychlých brejků a dnes ukázal, že je schopen něco proměnit. To si budeme muset pohlídat,“ uvědomoval si Bartušek.

Rozhodly maličkosti, mínil Loup

Brněnský trenér Jan Loup litoval zahozených šancí Davida Cupáka: „Za stavu tři-dva jsme měli dvě obrovské šance, které jsme nedali. To podle mě rozhodlo. Kdybychom vyrovnali na tři-tři, hrálo by se jinak. Pak jsme za jednu minutu dostali dva góly a bylo po zápase. Rozhodly maličkosti, protože v prvním poločase jsme v oslabení nastřelili tyč, a Chrudim do čeho kopla, to tam spadlo.“

Minimálně na jednou utkání přišel Helas o Radka Sýkoru, který dostal ve 14. minutě červenou kartu. „Byl jsem naštvaný. Po jednom zcela jasně neodpískaném faulu jsme dostali dvě žluté karty a za minutu i druhou pro Sýkoru. To by se nemělo stávat,“ řekl Loup a okomentoval i samotné rozhodčí: „Už při nominaci rozhodčích jsem věděl, že to nebude ideální, protože máme daleko lepší rozhodčí a zápasů v play off se nehraje tolik, aby je museli pískat průměrní rozhodčí.“

Ani ve druhém duelu série nebude mít Helas co ztratit. „Budeme hrát doma a hlavně v klidu. Chrudim musí vyhrát a my si zápas půjdeme užít. Dnes jsme byli tři čtvrtiny zápasu rovnocenným soupeřem, ale nedali jsme šance. Chrudim vyhrála zaslouženě. Uvidíme, jak to bude vypadat ve čtvrtek. Asi jsme Chrudim potrápili, když je tady vidím ležet. My půjdeme na pivo,“ smál se Jan Loup.

FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 6:2 (2:1)

Branky a nahrávky: 2. R. Mareš (Alvarito), 7. R. Mareš (Max), 22. Max (R. Mareš), 31. Rešetár (César Paulo), 31. Rešetár (César Paulo), 36. Alvarito (M. Mareš) – 12. Lacko (D. Cupák), 23. D. Cupák (Lerch). Rozhodčí: Bělovský – Ježek. ŽK: Lacko, Sýkor, J. Lidmila (vš. HEL). ČK: 14. Sýkora (HEL). Stav série: 1:0.

ERA-PACK Chrudim: Žďánský – R. Mareš, M. Mareš, Max, Alvarito – Koudelka, Chmelík, Dentinho, César Paulo, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.

Helas Brno: Šimon (Dang, Večeřa) – D. Cupák, Ovčačík, J. Lidmila, Havel – Lerch, Vlach, Klimeš, Bobylev, Lacko, Sýkora, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004