Už ve 4. minutě poslal severočeský tým do vedení Sidnei, ale Slavia dokázala po deseti minutách vyrovnat, když se na 1:1 trefil Vejvoda. Tento stav vydržel do 14. minuty, kdy Teplicím vrátil vedení Alberto. Do přestávky navýšili skóre ještě Sidnei a Marcelo.

Ani po přestávce domácí vlci nepřestali střílet branky. Marcio s Marcelem zvyšovali už na 6:1. Závěrečnou branku si připsal ve 32. minutě reprezentant Kovács.

Teplický kapitán Zdeněk Sláma si přeje ukončit sérii co nejdříve: „Je to pro nás povinné vítězství. Hrál se klidný zápas a ze začátku jsme šli rychle do vedení. Pak Slavia vyrovnala, ale nakonec jsme to zvládli. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a sérii chceme co nejdříve ukončit, abychom se mohli soustředit na semifinále.“

„Myslím, že to z naší strany místy nebylo špatné, ale dostali jsme branky po zbytečných individuálních chybách,“ hodnotil utkání trenér Slavie Martin Brychta a navázal: „Soupeři jsme dávali možnost střílet branky a ten toho využil, proto je výsledek tak vysoký. Jinak naše hra nebyla tak špatná. Pochopitelně síla soupeře je daná a my můžeme uspět nějakým dobrým výsledkem jedině tehdy, když budeme všichni stoprocentně soustředění.“

FC Balticflora Teplice – SK Slavia Praha 7:1 (4:1)

Branky a nahrávky: 4. Sidnei, 14. Alberto, 16. Sidnei, 18. Marcelo (Giva), 23. Marcio, 26. Marcelo, 32. Kovács (Sidnei) – 10. Vejvoda (A. Hrdina). Rozhodčí: Rybka – Kresta. ŽK: Homola (SKS). Diváci: 300. Stav série: 1:0.

Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Giva, Kovács, Marcio, J. Novotný, Alberto, Holý, Sláma, Salák, Sidnei, Marcelo. Hrající trenér Giva.

Slavia Praha: Rodinger (Bartůněk) – Homola, Žampa, Matějka, Míča, Filinger, Brychta, A. Hrdina, Kosina, Vejvoda, P. Novotný. Trenér Martin Brychta.

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282