Po bezbrankovém prvním poločase se začali domácí trefovat až ve druhé půli. Po čtyřech minutách rozradostnil vyprodanou halu Przyczko, který se po třech minutách trefil i podruhé. Ve 34. minutě už Likop vedl 3:0 po střele Mendroka. Závěrečný gól Třince v nejvyšší soutěži vstřelil paradoxně brankář Sikora střelou přes celé hřiště do prázdné branky při power play Helasu – 4:0.

„Konečně jsme vyhráli,“ oddychl si předseda třineckého klubu Josef Cieslar a hodnotil zápas: „V prvním poločase jsme několik šancí nedali, ale ve druhém už jsme se dokázali prosadit. Soupeř měl také dvě velké šance v první půli, ale ty vychytal Sikora. V celém průběhu utkání si s námi David Cupák dělal, co chtěl, ale Sikora měl svůj den a vše pochytal. Štěstí bylo na naší straně, ovšem i tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Třinec opět hnali skvělí fanoušci. I kvůli nim uvažuje Likop o návratu do nejvyšší soutěže. „Jsem rád, že bylo vyprodáno. Zápas měl krásnou atmosféru. Přesto jsme bohužel spadli do druhé ligy. Štve mě to. Musíme si sednout s hráči, pokud budou chtít zůstat v kádru, abychom postoupili zpátky. Pokud někdo skončí, tak to asi nepůjde. Rádi bychom se vrátili do první ligy kvůli divákům, kteří byli nejpříjemnějším překvapením této sezóny. Mám díky nim další radost pro práci ve futsale,“ přiznal Cieslar.

Brněnský trenér Jan Loup litoval neproměněných šancí: „Za stavu nula-nula jsme měli tři vyložené šance, které jsme neproměnili. Pak jsme dostali dva hloupé góly a hráli jsme poté i power play. Nešlo nám to. Náš výkon byl jalový a Třinec více chtěl.“

SKP Likop Třinec – Helas Brno 4:0 (0:0)

Branky a nahrávky: 24. Przyczko (Buryan), 27. Przyczko (Mendrok), 34. Mendrok (Baron), 40. Sikora. Rozhodčí: Markovský – Honěk. Bez karet. Diváci: 700.

Třinec: Sikora (Kreželok) – Cieslar, Sniegoň, Baron, Buryan, Opluštil, Mendrok, Przyczko, Sierota, Kantor. Trenér Radek Korený.

Helas Brno: Dang (21. Večeřa) – Havel, D. Cupák, V. Cupák, Pavlis, Klimeš, Vlach, Ovčačík, Hanuš. Trenér Jan Loup.

Kde se hrálo

Třinec | Stars

Více
Adresa Tyršova 275, Třinec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 410 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 558331441