S Benagem, kvůli jehož účasti na turnaji v Kosovu se zápas předehrával, se rozlučka nepovedla, i když podle manažera Olympiku Pavla Šuby především výsledkově (2:7). „Byl to zápas na zbláznění. Na šance, kterých jsme měli na tři zápasy včetně nastřelených tyčí a břevna, jsme měli vyhrát tak 12:8,“ mohl po utkání už jen litovat.

Domácí se sice ujali v úvodu Gabčem vedení, jenže zakrátko už tahali za kratší konec. „Když hosté prohrávali, sundali až na reprezentanty Rodka s Lištvánem všechny české hráče, a to se muselo projevit. Na balonu byli hosté po celé utkání silnější,“ vrátil se Pavel Šuba k bleskovému obratu, po kterém začala ztráta domácích už jen narůstat. Brahimi dosáhl dokonce na hattrick a zároveň vstřelil stý gól Benaga v sezoně. Malákova závěrečná trefa na druhé straně pak byla už jen kosmetickou úpravou. „Je to škoda. Měli jsme vyhrát, i když třeba s divokým skóre,“ zopakoval Šuba.

Hosté šli podle slov svého trenéra Beniho Simitči do utkání po vítězném turnajovém maratonu o víkendu v Ostravě s jasným záměrem. „Řekl jsem klukům, ať se vyvarují nějakému kontaktu a soubojům s hráči Mělníka, kteří hrají tvrdě a na tělo, a že prostě tenhle zápas musíme vyhrát a nejde nám o skóre,“ líčil a pokračoval: „Mělník šel do vedení, když nám dal gól jediný nebezpečný hráč Gabčo, který si ze začátku dělal, co chtěl. Po rychlém time-outu jsem kluky upozornil, aby zavírali střed, a bylo po zápase.“

Ve druhém poločase šel do branky Benaga chytat Bezstarosti a Ondřej Vahala si zahrál dokonce v poli. „Hrací dres byl pro něj překvapením. Když jsem mu to oznámil, pár minut koukal a nevěřil. To nebylo nic proti Mělníku, jen odměna pro našeho brankáře, který rád hraje v poli a mohl si to vyzkoušet právě v rozhodnutém zápase proti Olympiku,“ vysvětloval svůj tah Simitči.

V nejvyšší soutěži tak Mělnické čekají už jen dvě venkovní utkání, to první v Brně na Tangu. Své účinkování mezi elitou pak uzavřou tak trochu symbolicky na hřišti aktuálně vedoucích Teplic. „V krásné hale Tanga je každé utkání svátkem, těšíme se na to. V Teplicích nás ale čeká asi tvrdá škola a mám z toho trochu obavy,“ uvedl Pavel Šuba a přiblížil také vyhlídky ohledně návratu domácích zápasů do Mělníka: „Během nejbližších dní by mělo být vypsáno výběrové řízení. Pokud by výstavba začala ještě na jaře, mohli bychom hrát na podzim doma,“ nastínil optimální scénář. Pravděpodobněji se ale podle něj jeví ten, že i novou sezonu ještě mužstva Olympiku zahájí v Neratovicích.

SK Olympik Mělník – FC Benago Zruč n. S. 2:7 (1:4)

Branky a nahrávky: 2. Gabčo (Šimandl), 28. Malák – 4. Capeta (Brahimi), 10. Brahimi (Amrani), 12. Rodek (Capeta), 13. Ramirez, 23. Brahimi (Amrani), 27. Rodek (Amrani), 28. Brahimi. Rozhodčí: Řeháček – Černý. Bez karet.

Mělník: Machulka (Vágner) – Vokoun, Buzek, Brožek, Malák, Malinský, Dvořák, Banovič, Gabčo, Šimandl. Trenér Pavel Šuba.

Benago Zruč: Vahala (21. Bezstarosti) – Brahimi, Lištván, Amrani, Ramirez, Rodek, Dvořák, Capeta, Kiliján, Stýblo. Trenér Beni Simitči. 

Kde se hrálo

Neratovice | SH

Více
Adresa Kpt. Jaroše 233, Neratovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 450 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch parkety
Telefon 315682718