Úvod utkání vyšel lépe Třinci, ale Spartu podržel brankář Mareš. Pak už domácí udeřili. Nejprve svůj první gól v lize vstřelil mladý Křemen a po něm prostřelil Sikoru i Zapletal – 2:0. Hosté se gólově prosadili až v závěru první půle, a to ještě před tím neproměnili penaltu. V 17. minutě snižoval na 1:2 Mendrok.

Po přestávce se Sparta dostala až do tříbrankového vedení. Holeček zvyšoval na 3:1 a čtvrtý gól dal po tečované střele Frič. Třinec začal hrát power play a ihned snížil po trefě Opluštila. Na další gól čekal Třinec až do 39. minuty, kdy snížil na rozdíl jednoho gólu Opluštil. Jenže místo vyrovnání přišla branka sparťanského Zapletala na 5:3 a závěrečná trefa Mendroka už byla jen korekcí stavu.

„V posledních deseti minutách jsme k zápasu přistoupili lehkovážně. Zápas jsme měli dotáhnout do vítězství šest-dva nebo sedm-dva. Dělali jsme dětinské chyby z nepozornosti nebo nedůrazu a ze špatného přístupu. Zhodnotíme si to v kabině a oslavíme čtyřicetiny Martina Dlouhého,“ řekl po utkání hrající trenér Sparty David Frič.

Podle sparťanského kouče asi nakonec sestoupí Třinec. „Já se obávám, že v té pasti nakonec zůstane Třinec, ale upřímně řečeno, nezaslouží si to, protože má velmi kvalitní tým. Kdyby ke všem předchozím zápasům přistoupili tak, jako k tomu dnešnímu, tak nevěřím, že by hráli o záchranu,“ dodal Frič.

Třinecký trenér Radek Korený musel o přestávce zvýšit hlas: „Na šance se hrálo vyrovnané utkání. V prvním poločase jsme byli méně produktivní. Ve druhé půli nám domácí odskočili až na čtyři-jedna a museli jsme hrát power play, což jsme nechtěli. Podařilo se nám sice snížit, ale ne vyrovnat. Je to pro nás ztráta. Podle mě rozhodl první poločas, kde jsme neproměnili hodně šancí. Musel jsem o přestávce trochu zvýšit hlas, což je na mě nezvyklé.“

Třinecká záchrana vypadá jasně. Likop musí v posledním kole vyhrát a doufat, že Hradec Králové nebude bodovat nebo Kladno nevyhraje. „Musíme každopádně vyhrát doma s Helasem. Chceme fanouškům něco vrátit, protože jsme teď dvakrát doma prohráli. Musíme také doufat, že Hradec neuhraje nic na Benagu. Karty jsou rozdány a musíme se podle toho zařídit,“ uvědomoval si Korený.  

AC Sparta Praha – SKP Likop Třinec 5:4 (2:1)

Branky a nahrávky: 6. Křemen (Rott), 13. Zapletal (Stejskal), 23. Holeček (Vodecký), 30. Frič (Dlouhý), 40. Zapletal (Holeček) – 17. Mendrok (Sierota), 30. Opluštil (Kantor), 39. Opluštil (Kantor), 40. Mendrok (Cieslar). Rozhodčí: Melničuk – Cílek. ŽK: Frič, Rott – Baron. Diváci: 110.

Sparta Praha: Mareš (Pytloun) – Hanzlík, Frič, Stejskal, Kuč, Rott, Křemen, Holeček, Zapletal, Tichý, Dlouhý, Vodecký, Havrda. Hrající trenér David Frič.

Třinec: Sikora (Kreželok) – Sniegoň, Cieslar, Baron, Kantor, Opluštil, Mendrok, Przyczko, Sierota. Trenér Radek Korený. 

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646