Futsalisté Tanga se museli obejít bez zraněného Beleje a vykartovaného Zárubu, jenže hosté začali zápas výborně. Benago soupeře podcenilo a rázem prohrávalo 0:2. V 6. a 7. minutě se prosadil mladík Cenek. Domácí se poprvé prosadili až ve 12. minutě, kdy Kubíčka prostřelil Capeta.

Vstup do druhé půle vyšel Benagu o poznání lépe. Amrani nejprve vyrovnal na 2:2, aby vzápětí Brahimi uklidil do brněnské brány parádní zpětnou přihrávku od Ramireze – 3:2. Vítězství domácího celku pečetil čtyři minuty před koncem Rodek, který skóroval přes celé hřiště do prázdné brány při power play Tanga.

O osudu zápasu rozhodl výborný vstup Zruče do druhé půle, která dvěma rychlými trefami výsledek otočila. Co se dělo v jejich kabině o přestávce? „Jeden nejmenovaný hráč mi řekl, že tu bouřku v kabině jsem měl udělat před začátkem zápasu, pak by byl klid. Musel jsem zvýšit hlas, protože jsme první poločas totálně zaspali,“ prozradil domácí trenér Beni Simitči a pokračoval: „V obraně, v útoku, hráli jsme bez rychlých přihrávek. Hráli jsme jako tým ze spodu tabulky. Ve druhém poločase jsme na Tango vlétli, zapojili jsme vše, co nás celou sezónu zdobí, a najednou hra šlapala.“

Tři body bere Simitči všemi deseti. „Otočili jsme výsledek, což je proti Tangu cenné, i když jim chyběl Belej se Zárubou. Musíme se však vyvarovat výkonu jako v prvním poločase. Kluk z brněnské jednadvacítky nám dal dva jednoduché góly. Dělal si, co chtěl. Moji hráči soupeře stoprocentně podcenili, když viděli sestavu. Mysleli si, že se Tango porazí samo. Výhra je důležitá, jsem za ni rád,“ dodal zručský kouč.  

Trenér Tanga Brno Vlastimil Bartošek si byl vědom hlavní příčiny porážky: „Přijeli jsme bez klíčových hráčů. Museli jsme se zaměřit na obranu, zkoušet brejky a zkusit využít nějakou standardní situaci. V prvním poločase se nám dařilo, ale podobně jako v Teplicích zůstalo vše v kabině a na začátku druhé půle jsme inkasovali dvě rychlé branky, které zřejmě rozhodly. Nikdy jsem se nevyjadřoval k rozhodčím, ale tohle fakt nejde. Je to škoda. Jejich výkon rozhodil naše hráče, což je v tak pěkném zápase opravdu škoda.“

FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno 4:2 (1:2)

Branky a nahrávky: 12. Capeta (Rodek), 21. Amrani (Capeta), 22. Brahimi (Ramirez), 36. Rodek – 6. Cenek (Mareš), 7. Cenek (Prokeš). Rozhodčí: Velebil – Chládek. ŽK: Ramirez – Buršík, Prokeš, Mareš. Diváci: 150.

Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti) – Brahimi, Lištván, A. Simitči, Amrani, Ramirez, Rodek, Capeta. Dvořák, Stýblo, Kiliján. Trenér Beni Simitči.

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Pollák, Cenek, Svoboda, Havel, Buršík, Vlček, Prokeš, Šidla, Chadzidis, Mareš. Trenér Vlastimil Bartošek. 

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110