Hrdinou domácího celku se stal Petr Vladyka, který nejprve v poslední minutě první půle snížil na 2:3 a v poslední minutě celého zápasu dokonce sám vyrovnal na konečných 3:3. Chrudim v první půli držela otěže zápasu. Na vedoucí gól Chmelíka sice odpověděl Hanč, ale pak se trefil Rodrigo s Marešem. Nicméně konečný výsledek je pro mistrovský tým velkou ztrátou.

„Remizovali jsme po několika letech s Chrudimí,“ říkal s nadšením trenér Nejzbachu Roman Páral a zhodnotil utkání: „Byli jsme dobře připravení, poctivě jsme bránili, nepřebírali jsme si hráče a nebránili jsme je osobně. Důležité bylo, že jsme se soupeřem vydrželi celý zápas běhat. Akorát mě mrzí, že jsme dostávali naivní góly a neustále jsme tahali za kratší konec. Chtěl jsem se dostat do vedení, aby Chrudim musela vyvinout tlak.“

Klíčové byly obě trefy Vladyky. „Důležité bylo, že jsme před přestávkou dokázali snížit na rozdíl jedné branky. V závěrečném power play jsme pak jednu ze tří šancí se štěstím proměnili. Dvanáct sekund dokonce si hostující trenér vzal time-out, navíc měli hosté míč, ale zahráli to špatně a dostali gól. Zápas se musel divákům líbit. Šance byly na obou stranách. Musím pochválit i oba brankáře,“ dodal Páral.  

Nejzbach Vysoké Mýto – FK ERA-PACK Chrudim 3:3 (2:3)

Branky a nahrávky: 14. Hanč (Semerád), 20. Vladyka (Vágner), 40. Vladyka – 6. Chmelík (Dentinho), 15. Rodrigo (Dentinho), 18. M. Mareš (Max). Rozhodčí: Slanina – Kabeláč. ŽK: Hanč (VM).

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Vágner, Hanč, J. Gerčák, Michalec, Vladyka, Semerád, Šabata, Hrubý, Münzberger. Trenér Roman Páral.

Chrudim: Žďánský (Ton) – Rodrigo, M. Mareš, Koudelka, Dentinho, Felipe, Kilmer, Max, Alvarito, Slováček, Chmelík. Trenér Daniel Ibañes. 

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777