Na první branku čtvrtého derby se čekalo do 5. minuty, kdy slávistický Míča poslal míč špičkou sálovky těsně před brankářem Marešem do brány – 0:1. Sparta srovnala krok o tři minuty déle. Došovu ránu tečoval jeden z obránců sešívaných a bylo srovnáno – 1:1.

Slavia hrála v první půli aktivně odzadu a chodila do nebezpečných brejků. Ve 12. minutě prošel středem hřiště hostující A. Hrdina a krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Míču. Zaskočená Sparta udeřila až v 17. minutě a hned dvakrát: Nejprve Sop tečoval nástřel Stejskala a poté se Stejskal prosadil sám po přihrávce Friče. Vedení Spartě však do přestávky nevydrželo. Po dlouhém pasu Bozděcha prostřelil Mareše Kosina – 3:3.

Ve druhé půli bylo na slávistech znát, že jim dochází síla. Bránili na vlastní polovině a útočili jen sporadicky. Sparta je však potrestala až pět minut před koncem, kdy se parádní ranou prosadil Holeček, pro nějž tato trefa znamenala stý gól v lize. Ve 38. minutě se zdálo být rozhodnuto, když Vodecký dorazil střelu Holečka, ale Slavia rázem při power play snížila. Z branky na 4:5 se radoval A. Hrdina. Nicméně další hra bez brankáře sešívaným nevyšla podle představ. Holeček zvýšil z vlastní poloviny do prázdné branky na 6:4 a výhru Sparty pečetil zakončením do prázdné branky Doša – 7:4.

David Frič: Holeček to bude mít drahé

„Zápas jsem si užil mnohem víc než minulé derby, které jsme na konci ztratili,“ připomněl hrající trenér Sparty David Frič a hodnotil středeční zápas: „Myslím si, že zápas byl pro diváky hodně atraktivní. Mrzí mě, že Slavia nechtěla hrát více dopředu, to jsme hráli jen my.“ Klíčovým momentem byla trefa Holečka na 4:3 pět minut před koncem. „Tři minuty předtím jsme se na lavici bavili, že kdo dá branku, vyhraje. Díky Bohu to Holis (Michal Holeček) parádně trefil. První půli neměl ideální, ale ve druhé nás vytáhl. Dává klíčové branky, za což jsem rád. Tímto mu gratuluji i ke stému gólu, bude to mít do kasy drahé,“ smál se jeho trenér.

V první půli však Slavia Spartě zatápěla. „Jsem rád, že jsme si v první půli pomohli standardkami,“ oddychl si Frič, „Snažili jsme se dostat před bránu, ale bylo to těžké. Slavia výborně bránila. Dali jsme ze dvou standardek dva góly, což nám nesmírně pomohlo.“

Martin Brychta: Ve druhé půli jsme jen bránili

Trenér Slavie Martin Brychta byl dle očekávání spokojen pouze s prvním poločasem: „V prvním poločase jsme hráli dobře, i když jsme drobné chyby dělali. Věděli jsme, že nás ve druhé půli Sparta zatlačí. Chtěli jsme vydržet bez inkasovaného gólu a hráli jsme opravdu už jen na brejky, ale nepodařilo se nám držet balon, když jsme ho získali. Hodně jsme kazili a nechtěli jsme běhat. Hráči moc nespolupracovali a pouze bránili. Čekali jsme na gól. Kdyby nepadl, tak jsem za remízu šťastný. Inkasovali jsme, museli jsme hru otevřít a Sparta nás potrestala do prázdné brány.“

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 7:4 (3:3)

Branky a nahrávky: 8. Doša (Frič), 17. Sop (Stejskal), 17. Stejskal (Frič), 35. Holeček (Vodecký), 38. Vodecký (Holeček), 40. Holeček (Stejskal), 40. Doša (Stejskal) – 5. Míča (Vejvoda), 12. Míča (A. Hrdina), 19. Kosina (Bozděch), 39. A. Hrdina (Bozděch). Rozhodčí: Petr – O. Černý. ŽK: Sop, Doša – Míča, A. Hrdina, Bozděch. Diváci: 650.

Sparta Praha: Mareš (21. Vozár, 25. Mareš, Pytloun) – Stejskal, Kuč, Frič, Holeček, Zapletal, Sop, Dlouhý, Rott, Havrda, Vodecký, Doša. Hrající trenér David Frič.

Slavia Praha: Bartůněk (Kučera) – Homola, Žampa, Matějka, Míča, Kalivoda, Kosina, Filinger, Brychta, A. Hrdina, Novotný, Bozděch, Vejvoda. Trenér Martin Brychta. 

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646