Domácí Helas nastoupil do zápasu v hodně pozměněné sestavě, což se na konečném výsledku projevilo. V ligové premiéře nastoupili v domácím dresu vicemistři do 19 let – šestnáctiletý Patrik Lidmila a Michal Pavliš. Z důvodů karetního trestu nehráli Havel a Jakub Lidmila, zranění byli Ovčačík a na velkém fotbale Klimeš s Lackem. Pryč byl i brankář Šimon. Jedinou branku domácích vstřelil ve 30. minutě Sýkora, který tak snižoval na 1:4. Za hosty se opět střelecky prosadili i čeští reprezentanti Sláma, Novotný a Salák.

„Utkání proběhlo v klidu. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli. Helas nehrál v optimální sestavě, byl oslaben o kvalitní hráče a odehrál zápas s mladými kluky. Myslím si, že jsme odehráli zápas v klidu,“ řekl k utkání teplický kapitán Zdeněk Sláma.  

Helas Brno – FC Balticflora Teplice 1:6 (0:3)

Branky a nahrávky: 30. Sýkora – 2. Sláma, 14. Novotný, 15. Alberto (Sidnei), 29. Salák (Alberto), 32. Marcelo, 36. Salák (Holý). Rozhodčí: Ježek – Kašpar. Bez karet.

Helas Brno: Dang (Večeřa) – V. Cupák, P. Lidmila, Šplíchal, Bobylev, Pavlík, Havlík, Sýkora, Lerch, Hanuš, Shkirych, D. Cupák. Trenér Jan Loup.

Teplice: Jeronimo (Kalina) – Kovács, Giva, Sláma, Novotný, Alberto, Holý, Sidnei, Marcelo, Salák. Hrající trenér Giva. 

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152