Úvodní branku zápasu obstaral ve 13. minutě sparťan Dlouhý a důležitou branku „do šatny“ vstřelil Mýtu domácí Holeček. Po přestávce Nejzbach zkusil power play, ale Dlouhý pohotovým odkopem do prázdné brány zvýšil už na 3:0. Nejzbach to však nezabalil. Ve 33. minutě dorazil Hrubého střelu Vladyka. Ten samý hráč si o pár vteřin později postavil míč k trestnému kopu a ranou kolem hlavy brankář Vozára snížil na 2:3. Vyrovnání se Východočeši přeci jen dočkali. Dvě minuty před koncem zahráli power play a po střele Formánka skóroval Šabata – 3:3.

„K zápasu jsme přistoupili dobře. V utkání jsme jednoznačně dominovali, stejně jako minulý týden v Hradci Králové. Vedli jsme tři-nula a jen naší laxností a nedůrazem v koncovce jsme zápas zremizovali,“ řekl hrající trenér Sparty David Frič, který se zlobil i na rozhodčí: „Musím říct, že takto katastrofální výkon rozhodčích jsem hodně dlouho neviděl. Je to na zamyšlení a jsem velmi zvědavý, jaké dostanou hodnocení. To pak nemá smysl hrát.“

Nejzbach se na Spartu připravoval poctivě. „I když jsme se snažili připravit a zvolili jsme pro pondělní trénink povrch, jaký je i na Spartě, tak nám stejně celý první poločas trvalo, než jsme si zvykli. Hlavně jsme měli problém při zakončení. Pro kluky byl míč pomalejší. Navíc jsme Spartě pomohli, když jsme šli v brejku tři na dva, tak jsme zakončili do brankáře a z protiútoku jsme dostali první branku. Nepodařilo se nám ani dohrát poločas. Poslední hráč dělal kličku a dostali jsme druhý gól,“ litoval trenér Vysoké Mýta Roman Páral.

Po přestávce se hosté zlepšili. „Ve druhém poločase jsem kluky nabádal, abychom začali více presovat, ale nedali jsme kontaktní gól, naopak Sparta přidala třetí. Od té doby jsme napadali po celém hřišti. Dvěma góly jsme snížili a myslím si, že jsme i zaslouženě vyrovnali. Měli jsme ve druhé půli více šancí a remízu jsme si zasloužili,“ oddychl si trenér hostí.  

AC Sparta Praha – Nejzbach Vysoké Mýto 3:3 (2:0)

Branky a nahrávky: 13. Dlouhý (Sop), 19. Holeček (Vobořil), 27. Dlouhý – 33. Vladyka (Hrubý), 33. Vladyka, 38. Šabata (Formánek). Rozhodčí: Trlida – Nagy. ŽK: Vozár, Frič, Zapletal, Stejskal – Hrubý.

Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Hanzlík, Frič, Stejskal, Kuč, Dlouhý, Rott, Sop, Holeček, Zapletal, Vobořil, Vodecký, Havrda. Hrající trenér David Frič.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Formánek, Vágner, Vladyka, J. Gerčák, Michalec, Münzberger, Semerád, Šabata, Hrubý. Trenér Roman Páral.

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646