Třinečtí vedli po první půli 2:0 po trefách Kantora a Mendroka. Jenže hosté po přestávce při power play vyrovnali a ve 31. minutě vstřelil vítězný gól Mareš.

Předseda třineckého klubu Josef Cieslar starší mohl po zápase litovat: „Smolné utkání. V poločase jsme vedli dva-nula. Ve druhé půli zvolilo Tango power play a po čtyřech minutách soupeř srovnal a poté i výsledek otočil. Ke konci jsme měli další šance, ale nedali jsme. Je to škoda, protože za Tango nehrál Belej ani Havel. Myslím si, že jsme ztratili body.

„První poločas jsme drželi dobře míč, ale kromě jedné tyčky jsme domácího gólmana skoro vůbec neohrozili. Třinec ze tří šancí dvě proměnil a zaslouženě po poločase vedl dva-nula,“ konstatoval trenér Tanga Vlastimil Bartošek a pokračoval: „Do druhé půle jsme nastoupili s hráčem v poli a podařilo se nám skóre srovnat a deset minut před koncem zapas otočit v náš prospěch. Třinec poté vysunul svou obranu, my jsme nedokázali podržet míč a vytvářel si šance, které ale Kubíček všechny zlikvidoval. Při power play domácích jsme mohli vítězství několikrát potvrdit, ale naší zbrklostí jsme situace špatně řešili.“

Tango přežilo hlavně v posledních vteřinách hry. „V poslední minutě se k nám přiklonilo štěstí, když domácí dvakrát nedokázali využit své stoprocentní šance. Třinec i místní diváci by si za svůj výkon určitě bod zasloužili, ale tentokrát se na nás konečně usmálo i štěstí. Domácí jestli budou takhle hrát i další zápasy, tak se určitě zachrání,“ řekl trenér hostí a dodal: „Při absenci čtyř zkušených hráčů si vítězství hodně ceníme.“

SKP Likop Třinec – FC Tango Brno 2:3 (2:0)

Branky a nahrávky: 9. Kantor (Baron), 19. Mendrok (Przyczko) – 24. Záruba (Buršík), 24. Prokeš (Kubíček), 31. Mareš. Rozhodčí: Honěk – Markovský. ŽK: Baron, Buryan, Kantor, Opluštil – Buršík, Cenek, Prokeš, Mareš.

Třinec: Sikora (Kreželok) – Cieslar, Csikán, Baron, Buryan, Mendrok, Przyczko, Sierota, Kantor, Opluštil, Očadlík. Trenér Radek Korený.

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Buršík, Cenek, Záruba, Chlad, Brůna, Pollák, Prokeš, Šidla, Chadzidis, Mareš. Trenér Vlastimil Bartošek. 

Kde se hrálo

Třinec | Stars

Více
Adresa Tyršova 275, Třinec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 410 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 558331441