Přitom Kladno rozehrálo zápas dobře a po první půli vedlo 1:0. Jenže po přestávce zaúřadoval Třinec a třemi góly výsledek otočil. Kladenští se v křečovitém závěru zmohli pouze na snížení – 3:4.

„Stále stejná písnička. Neproměňujeme šance a dostáváme laciné góly,“ zlobil se kladenský trenér Jakub Jiránek a pokračoval: „Nejsme schopní z deseti tutovek ve druhé půli nic proměnit a z brejku dostáváme hloupé branky. Když se lámal chleba a hráli jsme power play, tak Třinec jen zavře oči, vystřelí a dá branku. My se snažíme vše profesorsky tahat až do kasy a nejsme schopní vystřelit. Neumíme vystřelit z deseti metrů. Nikdo to nevezme na sebe.“

Za to Třinec mohl po cestě domů slavit. „Jsem rád, že jsme splnili vše, co jsme si před utkáním řekli. Čekali jsme obtížný zápas, přeci jen šlo o záchranu. Kladno má kvalitní tým a také jsme věděli, že tam bude tlak od rozhodčích, což se hlavně ke konci dost projevilo,“ řekl hrající asistent hostujícího trenér Josef Cieslar ml.

„Utkání bylo herně i na šance vyrovnané. V prvním poločase jsme dostali zbytečnou branku na dva-jedna. Naštěstí jsme se ve druhé půli zvedli, byl tam výborný tah trenéra, kdy jsme začali hrát power play, kterou jsme skvěle zvládli a soupeře díky tomu uspali. Zahráli jsme připravený signál a dokázali jsme vyrovnat na dva-dva. Následně jsme odskočili na rozdíl dvou branek a vedli jsme čtyři-dva,“ těšilo Cieslara, který dodal: „V závěru zápasu trošku Kladnu pomohli rozhodčí, když pískali nesmyslné fauly a obraceli auty. Soupeř snížil, ale naštěstí jsme si konec utkání pohlídali. Nechci říct, že jde o zasloužené vítězství. Mohli vyhrát oba týmy. My jsme měli štěstí.“

FK SAT-AN Kladno – SKP Likop Třinec 3:4 (2:1)

Branky a nahrávky: 7. Fitzel, 18. Müller (Abrham), 40. Šnídl (Abrham) – 15. Przyczko (Buryan), 30. Buryan (Cieslar), 37. Przyczko (Sierota), 38. Cieslar (Mendrok). Rozhodčí: Melničuk – Chládek. ŽK: Fitzel – Sikora, Opluštil, Przyczko.

Kladno: Tetour (Smrkovský) – Hafenrichter, Müller, Abrham, Výborný, Šnídl, Slavík, Jaráb, Fujdiar, Fitzel, Čurda.

Třinec: Sikora (Kreželok) – Cieslar, Očadlík, Baron, Buryan, Opluštil, Mendrok, Przyczko, Sierota, Kantor. 

Kde se hrálo

Kladno | MSH

Více
Adresa Třída sportovců 817, Kladno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 500 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch parkety
Telefon 312248984