Všechny tři branky zápasu padly v první dvacetiminutovce. Nejprve se dvěma góly blýskl domácí Capeta, ale Slavia dokázala v 9. minutě snížit po střele Brychty a drama pokračovalo až do konečného hvizdu. Zručští však svůj hubený náskok uhájili.

„Vyhráli jsme, ale s odřenýma ušima. Byly to nervy a zápas jsme si zbytečně zkomplikovali sami. Dali jsme tři břevna a dvě tyčky. Pak jsme hráli zbytečně nervózně. Hodně bylo znát, že nám chyběli Kevin Ramirez a Azem Brahimi. I tak jsme měli zápas za stavu dva-nula rozhodnout. Soupeř dal gól po rohu a naší chybě, to byla hrozná minela. Tentokrát nejsem spokojen s žádným hráčem,“ zdůraznil trenér Benaga Beni Simitči.

Zápas dvěma góly rozhodl Brazilec Capeta. „Ano, Capeta splnil to, co jsem po něm chtěl. Rozhodl zápas, ale jediný, kdo mě dnes dokázal výkonnostně uspokojit, byl brankář Ondra Vahala. Má skvělou formu a v nejdůležitějších chvílích chytil šance Slavie,“ chválil Simitči a dodal: „Ostatní hráči nebyli ve své kůži. Po první půli jsem neřešil výsledek. Chtěl jsem hlavně tři body a na zápas zapomenout. Se Slavií máme vždy těžké zápasy, ale chtěl jsem to konečně prolomit a vylepšit si skóre. To se nestalo.“

Slávistického trenéra Martina Brychtu mrzely neproměněné šance: „Na začátku utkání jsme dostali dva slepené góly jako přes kopírák. Dokázali jsme snížit, hrál se vyrovnaný zápas, ale bohužel, vyrovnat se nám už nepodařilo, i když jsme k tomu měli hodně příležitostí.“

FC Benago Zruč n. S. – SK Slavia Praha 2:1 (2:1)

Branky a nahrávky: 4. Capeta (Amrani), 5. Capeta (Amrani) – 9. Brychta (Bozděch). Rozhodčí: Lasch – Šmíd. ŽK: Lištván, Kiliján (oba BEN).

Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti) – Lištván, Salgado, A. Simitči, Amrani, Buneš, Kiliján, Štverák, Stýblo, Rodek, Capeta. Trenér Beni Simitči.

Slavia Praha: Bartůněk (Kučera) – Matějka, Homola, Žampa, Brychta, Eisenreich, Filinger, Míča, A. Hrdina, Vejvoda, Bozděch. Trenér Martin Brychta. 

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110