Během sedmi minut vedl Olympik nad Helasem 3:1, když se trefili Gabčo s Dvořákem a jedni branku si dali hosté vlastní. Nicméně do přestávky Brno snížilo na rozdíl jedné branky a ve 23. minutě vyrovnal Lacko na 3:3 a hned po něm Bobylev poslal hosty do vedení – 3:4. To domácí celek zlomilo a Moravané nastříleli další čtyři góly.

„Olympik je mužstvo na jeden poločas,“ konstatoval trenér Mělníka Pavel Šuba a zhodnotil utkání: „Naši kluci nemají základní kondiční přípravu, protože hrají nižší fotbalové soutěže. První poločas vydržíme hrát super futsal. S Helasem jsme hráli parádně, hráli jsme dynamicky, drželi balon, kombinovali a tvořili si šance. Přestávka nás rozhodila. Kluci si na dvanáct minut sedli, svaly se jim zatavily a do druhé půle jsme vstoupili špatně. Helas rázem otočil skóre a na náš tým padla deka. Zkusili jsme power play a dostávali jsme branky do prázdné brány.“

Trenér Helasu Jan Loup byl v úvodu utkání hodně naštvaný: „Po prvních pěti minutách jsem myslel, že zápas hodnotit nebudu, ale pak už to celkem šlo. Hodně se projevila neúčast dvou zadáků Havla a Lercha. Nebyli jsme dobří na rozehrávce. Pak jsme sestavu promíchali a kluci začali makat. Začátek byl trochu ospalý. Druhou půli jsme vyhráli šest-nula, to bylo v pohodě.“

SK Olympik Mělník – Helas Brno 3:8 (3:2)

Branky a nahrávky: 2. Gabčo (Šimandl), 6. Dvořák (Gabčo), 7. vlastní – 7. Lacko (D. Cupák), 13. Vlach (D. Cupák), 23. Lacko, 23. Bobylev (D. Cupák), 26. Ovčačík (D. Cupák), 34. Lacko (Bobylev), 36. Ovčačík (D. Cupák), 39. Shkirych. Rozhodčí: Kresta – O. Černý. ŽK: Gabčo – Lidmila.

Mělník: Machulka (Jenč) – Dvořák, Šimandl, Němec, Buzek, Šuba ml., Weiner, Gabčo, Pokorný. Trenér Pavel Šuba.

Helas Brno: Šimon (Dang) – Lidmila, Shkirych, Havlík, Sýkora, Lacko, Ovčačík, Bobylev, Klimeš, D. Cupák, Vlach. Trenér Jan Loup. 

Kde se hrálo

Neratovice | SH

Více
Adresa Kpt. Jaroše 233, Neratovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 450 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch parkety
Telefon 315682718