Olympik Mělník měl v úvodu několik dobrých příležitostí, ale zejména Weiner několikrát ztroskotal na brankáři Vozárovi. A tak domácí začali v průběhu první půle trestat. V 8. minutě zahrával rohový kop Stejskal a Vodecký poslal míč za záda brankáře Machulky – 1:0. O tři minuty později neuhlídal Mělník další sparťanský roh. Tentokrát se po přihrávce Stejskala prosadil Vobořil – 2:0. Hned po rozehrávce Sparta zatlačila soupeře a Vodecký připravil gól pro Stejskala. Zdálo se být rozhodnuto, ale nebyla to pravda.

Po rohovém kopu udeřilo také na druhé straně. Autorem branky byl Šuba mladší. V 15. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti kapitán hostí Gabčo a Mělník byl rázem ve hře – 3:2.

Po přestávce však utlumil naděje Středočechů na bodový zisk sparťan Doša, který pohodlně doklepl přihrávku Dlouhého. Mělník se snažil, ale výsledkem byly mimo jiné fauly. Ten šestý se pískal ve 35. minutě a Havrda se nemýlil – 5:2.

David Frič: Věnujeme se kondici, což bylo znát

Mělnický trenér Pavel Šuba mohl zápase litovat zahozených šancí Olympiku na začátku utkání: „Rozhodla první půle, kdy jsme měli čtyři obrovské šance. Říkal jsem klukům, že Vozár chodí hodně na zem, že musí střílet nahoru, ale všechno šlo do kolen. To rozhodlo. Poté jsme dostali dva góly ze standardky. Naštěstí jsme zápas do poločasu zdramatizovali a byl to zajímavý duel i ve druhé půli. Klukům docházely síly, Sparta byla asi o dva góly lepší, ale byl to pěkný zápas. Jsem celkem spokojený.“

„Pro nás to byla další kondiční část, kterých jsme tento týden absolvovali tři,“ upozornil hrající trenér Sparty David Frič a navázal: „Jsem rád, že jsme zápas vyhráli. Kvalita z naší strany byla špatná, ale byl to dnes hlavně zápas na morálku. Jak říkám, jsme v tvrdé přípravě, což bylo hodně znát. Nebyli jsme lehcí a každý běh jsme odpojovali vagón.“

Zápas zdramatizoval výpadek Sparty na konci první dvacetiminutovky, kdy hostí snížili na 2:3. „Nemyslím si, že šlo o výpadek na konci první půle. Soupeř měl hodně šancí v celém prvním poločase a byla jen shoda náhod, že dal dvě slepené branky takto za sebou. Paradoxně dal Mělník obě branky z nejmenších šancí, co měl. Opět musím poděkovat brankáři, stejně jako v každém zápase. Chytají celou sezónu fantasticky a snad jim to vydrží,“ vzkázal Frič.  

AC Sparta Praha – SK Olympik Mělník 5:2 (3:2)

Branky a nahrávky: 8. Vodecký (Stejskal), 11. Vobořil (Stejskal), 11. Stejskal (Vodecký), 24. Doša (Dlouhý), 35. Havrda (pk) – 14. Šuba ml. (Šimandl), 15. Gabčo (Banovič). Rozhodčí: Blažej – Cílek. ŽK: Sop, Frič – Weiner. Diváci: 200.

Sparta Praha: Vozár (Mareš, Pytloun) – Stejskal, Sop, Vodecký, Vobořil – Hanzlík, Frič, Kuč, Dlouhý, Zapletal, Havrda, Doša.

Mělník: Machulka (Vágner) – Šimandl, Buzek, Šuba, Weiner – Dvořák, Němec, Banovič, Gabčo, Pokorný. Trenér Pavel Šuba st.  

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646