Oba celky počítaly před duelem ztráty. Domácím chyběly dvě opory – zraněný brankář David Šimon a vykartovaný kapitán David Cupák. Benago se muselo obejít bez Kevina Ramireze, který se připravuje s Francií na předkolo kvalifikace ME.

Zápas rozehráli lépe hosté. Už ve 4. minutě se prosadila posila Benaga Jakub Kiliján. V 1. minutě zvyšoval na 2:0 pro Středočechy Amrani. Helas se gólově probudil minutu před přestávkou, kdy na 1:2 snižoval Vlach.

Ve druhé půli přinesla branky až 28. minuta. Nejprve domácí Ovčačík srovnal na 2:2, jenže Zručští dokázali v té samé minutě dvakrát odpovědět. A. Simitči vrátil hostům vedení a Brahimi zvýšil na klíčových 4:2. V závěrečné minutě ještě hosté přidali další dvě trefy ze futsalky Amraniho a Rodka.

Kiliján dokázal nahradit Ramireze, tvrdil Simitči

Brněnský trenér Jan Loup byl po zápase zklamaný. Podle něj měl jeho tým na bod. „Zápas se dá těžko hodnotit. Výsledek vypadá jednoznačně, ale minimálně na bod jsme dnes měli,“ říkal lodivod Helasu a dodal: „Za stavu dva-dva jsme dostali během jedné minuty dva hloupé góly. Přemýšleli jsme, jestli máme hrát power play, protože to poslední dobou moc neumíme. V poslední minutě jsme dostali dva góly. Šance jsme každopádně měli. Chyběl nám Šimon s Cupákem a Sýkorou, ale na to se nechci vymlouvat, protože nás bylo dost. Zápas byl hratelný. Benago bylo šťastnější a zřejmě vyhrálo zaslouženě, protože dalo šest gólů.“

„Chtěl jsem hlavně, abychom vyhráli,“ zdůraznil trenér Benaga Beni Simitči po prvním novoročním duelu, „Na krásu jsme nehleděli. V prvních deseti minutách jsme měli problém s únavou z cestování. Azem Brahimi přiletěl od albánské reprezentace jen kvůli tomuto utkání a druhý den zase odlétá. Pak už jsme začali hrát. Vedli jsme dva-nula. Soupeř dokázal vyrovnat, ale Vahala opět dnes prokázal svou formu. Jak jsme hráli nahoru a dolů, tak i Helas měl šance, ale brankář nás podržel. Zápas jsme měli celkově pod kontrolou. Jsem rád, že do hry od začátku nastoupil Kiliján, který dal gól a asistenci.“

Právě Jakub Kiliján hrál první zápas za hosty poté, co byl do Zruče puštěn na hostování z Teplic. „Hrál dobře. Jsem s ním spokojený. Nastoupil ve čtyřce s cizinci Amranim, Salgadem a Capetou. Je více futsalovější. Ramireze zastoupil fantasticky,“ chválil Beni Simitči, který i nadále bude postrádat francouzskou hvězdu: „Kevin Ramirez přiletí až po utkání se Slavií. Bude hrát předkolo kvalifikace. Totéž platí pro Brahimiho. Oba budou hrát proti sobě.“

Helas Brno – FC Benago Zruč n. S. 2:6 (1:2)

Branky a nahrávky: 19. Vlach (Lidmila), 28. Ovčačík (Havel) – 4. Kiliján (Salgado), 11. Amrani (Capeta), 28. A. Simitči (Kiliján), 28. Brahimi (A. Simitči), 40. Amrani, 40. Rodek (Brahimi). Rozhodčí: Markovský – Honěk. Bez karet.

Helas Brno: Večeřa (Dang) – Lerch, Ovčačík, Havlík, Presl, Lidmila, V. Cupák, Shkirych, Bobylev, Vlach, Klimeš, Lacko, Havel. Trenér Jan Loup.

Benago Zruč n. S.: Vahala (Bezstarosti) – A. Simitči, Rodek, Lištván, Brahimi, Amrani, Salgado, Capeta, Kiliján, Stýblo. Trenér Beni Simitči. 

Profil haly

SH Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kapacita 3500 diváků
Vstupenky 50 Kč dospělí